вторник, 11 сентября 2018 г.

: Теракти 11 вересня в США: як Росія скористалася кривавими подіями на свою користь

У США вшановують пам'ять загиблих у найстрашнішому в історії теракті. Майже три тисячі, з яких 12 американців українського походження, стали жертвами бойовиків "Аль-Каїди". 17 років тому вони захопили чотири пасажирські літаки.

Цей трагічний день в історії аналітики вважають початком нової ери тероризму.

Станція Світового торгівельного центру нарешті відкрили. "Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах" – ці рядки з Декларації з прав людини вигравіювали на стіні оновленої станції метро Світового торгового центру у Нью-Йорку. Будівельники відновили стелю, заново проклали 365 метрів рейок і вбудували нову систему вентиляції.

Станцію Світового торгівельного центру відкрили через 17 років після теракту
Станцію Світового торгівельного центру відкрили через 17 років після теракту

Щороку жителі Нью-Йорка відновлюють в пам'яті найдрібніші деталі того дня. Серед загиблих дванадцятеро американців українського походження, двоє з них народжені у США. Зокрема полісмен Іван Скала, який загинув. рятуючи заручників вежі. Внаслідок теракту ще 6 тисяч осіб отримали поранення.

Згадує події 17-річної давнини і український дипломат Олексій Куроп'ятник, який тоді у 2001-му якраз був в українському посольстві у Вашингтоні. Проте теракти 11 вересня змусили США посилити заходи безпеки в країні.

Щойно відкрилися регулярні польоти між Нью-Йорком і Вашингтоном. Вам забороняється вставати з місця під час польоту, навіть якщо вам хочеться в туалет – зробіть це на землі. Тоді попереджали, що на борту є озброєні охоронці, які мають право реагувати,
– розповів дипломат Богдан Яременко.

Окрім внутрішньої безпеки, події 11 вересня суттєво вплинули і на зовнішню політику США. Зокрема Сполучені штати під приводом боротьби з тероризмом відкрили збройне протистояння країнах близького Сходу – Іраку, Пакистані, Афганістані, Сомалі.

Світові конфлікти за участі великих держав, звичайно, не можуть не позначатись на цінах на нафту. Тому що будь-яка нестабільність теоретично означає проблеми з кількістю або з трансперіодичністю поставок, тому, як правило, ціни зростають,
– зазначив Яременко.

Цим і скористалась Росія. Тоді після терактів і кооперації в Афганські війні, вона виступала союзником США. Та коли американці сконцентрували свою увагу на "боротьбі з тероризмом", економіка Російської Федерації росла на продажу нафти. Починаючи з Чеченських воєн, Росія згодом перейшла на Грузію. Зараз вже 5 рік боротьби з військами Росії веде на Донбасі та в окупованому Криму Україна.

Комментариев нет:

Отправить комментарий