Американці заговорили про відставку колишнього готельного магната ледь не відразу після інавгурації. Причин назбиралось достатньо: розповіді про стіну на кордоні із Мексикою, критика Європейського Союзу і спроби відміни "Обамакейр". Тепер погрожує вивести США із Всесвітньої торговельної організації. Вже навіть нове гасло є – "Make our farmers Great Again!". В додачу, він ще й постійно заграє з Путіним і виправдовує Москву у втручанні в американські вибори.
Найближче до імпічменту Трампам наблизили скандальні розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера, який активно винюхує російський слід у президентських виборах.
Мюллер взявся за Трампа і його команду ще у травні 2017 року. За рік він допитав більше сотні осіб, серед яких і 20 представників Білого дому. Висунув 134 кримінальні обвинувачення. Зокрема у банківських шахрайствах та відмиванні коштів. Тепер спецпрокурора цікавлять усього 3 питання: Чи домовлялася команда Трампа із росіянами?; Чи намагався глава Білого дому перешкодити правосуддю?; І чи знав президент про змову його команди із Москвою?
Зараз на гачку у Мюллера найближчі соратники Трампа. Серед них є і його зять Джаред Кушнер, радник із нацбезпеки Майкл Флінн, політичний консультант Рік Гейтс і головний фігурант справи про втручання Росії у вибори – Пол Манафорт. Майже усі, крім колишнього політтехнолога Януковича, заклали Трампа і співпрацюють зі слідством.
Роберт Мюллер
Мюллер вже виконав левову частку роботи. Йому вдалося встановити з ким контактували члени команди Трампа під час президентської гонки. Наприклад Майкл Коен у суді розповів, що знав про зв'язки соратників Трампа із російським адвокатом Наталією Весельницькою. Рік Гейтс спілкувався із офіцером кремлівської розвідки відомого як Особа "А". А от Пол Манафорт із російським олігархом з оточення Путіна Олегом Дерипаскою, від якого отримав 10 мільйонів доларів.
Приріст градусу невдоволення діями Трампа серед простих американців вимірюється не місяцями, а днями і навіть годинами. Зареєстрована відповідна електронна петиція до Конгресу про імпічмент. В лічені дні до неї приєдналися майже 6 мільйонів американців. Крім того, мільярдер Том Стаєр створив і фінансує антитрампівську кампанію.
Трамп не задовільнив очікування громян
Згідно із опитуваннями, які провели NBC news та Axios імпічмент президента підтримують від 40 до 55% американців. У Сполучених Штатах існує два способи відсторонити президента від виконання своїх обов'язків. Перший - 25-та поправка до Конституції США. На той випадок, якщо президент більше не взмозі виконувати своїх обов'язків. Переважно через смерть або за власним бажанням. Цю поправку ще жодного разу не вдалось застосувати.
Про президентів, яким грозив імпічмент – дивіться у програмі.
Комментариев нет:
Отправить комментарий