четверг, 13 сентября 2018 г.

: Навколо Донбасу та окупованого Криму погіршується екологічна ситуація

Висипи на тілі, астма та інші проблеми з диханням, а ще спалений врожай та листя, яке пожовкло за декілька годин. Миттєво іржавіє і виходить з ладу техніка. Повітря просто насичене сірчаною кислотою. Викиди із заводу "Кримський Титан" перетворили Армянськ та Красноперекопськ на окупованому півострові у зону екологічного лиха. Зачепило і сусідню Херсонщину.

На проблеми зі здоров'ям скаржилися також українські прикордонники. Нещодавно із сіл на межі з півостровом евакуювали людей. У російських же новинах, як у паралельній реальності – все спокійно.

І, звісно ж, у всьому звинувачують Україну. Нібито лихо сталося, бо води у кислотонапочувачі "Кримського Титану" бракує. А все тому, що Київ перекрив водопостачення на півострові. Тож цілком можливо, кажуть у Національній поліції, що Росія навмисно усе підлаштувала. Щоб змусити відновити постачання води. В політичних іграх усі методи ідуть в хід, на життя людей Кремль не зважає. І це не єдина екологічна проблема на окупованих територіях. На Донбасі у небезпеці шахти.

Припиняють відкачувати шахтні води, підземелля і гідрологічні зв'язки, і звичайно інколи навіть не прогнозовано де вода може вийти. Зв'язки існують між підконтрольною лінією зіткнення. Наслідками підтоплення навколишніх територій є просідання поверхні, що може призвести до руйнування будівель, споруд, житлових будинків, інших промислових і не промислових об'єктів,
– пояснив міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш.

У Донецькій області на підконтрольній території, снаряд прилетів у відстійник викидів єдиного на пострадянському просторі Фенольного заводу. Це хіба співробітники підприємство так спокійно про проблему говорять. Міністерство з питань тимчасово окупованих територій внесло цей об'єкт до переліку особливо небезпечних.

титан
Руки прикордонників постраждали від сірчаної кислоти

І таких об'єктів на Сході майже дві сотні, підрахували фахівці Державної екологічної академії. Сто з них на непідконтрольній території, ще 76 під владою Києва. Убезпечити їх від острілів майже неможливо. Тож державні екологи розглядають найгірші варіанти. Наприклад, якщо снаряд проб'є дамбу фенольного заводу, то відходи потраплять прямісінько в річку Сіверський Донець. Звідти – по руслу в Азовське море.

армянськ
В російських новинах запевняють, що все спокійно

"Безконтрольність з боку окупаційної влади призводить до таких аварій. У нас є серйозні загрози. Наприклад, є інформація про відновлення роботи горлівського "Стіролу". І він має таке безпосереднє відношення до аміаку. Якщо запрацює "Стірол" – там буде аміак. І потрапляння снаряду може призвести не просто до великих, а до страшних наслідків. Подібні аварії, які були пов'язані з витіканням аміаку в інших країнах призводили до аварій, в наслідок яких загинуло кілька десятків тисяч людей", – наголосила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Вирішити це намагаються на міжнародному рівні. Неодноразово намагалися обговорити в Мінську, просили допустити на небезпечні об'єкти німецьких експертів. А ситуація, тим часом, лише загострюється. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий