"Корупція вбиває" – це було одне із гасел стихійних протестів, які спалахнули в Одесі після пожежі, яка мала шалений розголос на всю Україну. І зрозуміло, чому – взірцевий табір, взірцевий дитячий ансамбль, і ось така безглузда і неочікувана трагедія.
Прокуратура ніби дуже жваво взялася за справу, директора табору заарештували одразу – йшлося про колосальні порушення, які спричинили загибель дітей. І ніхто тоді не очікував, що все обернеться так, як це виходить сьогодні.
Навіть директор табору Петрос Саркісян може сьогодні очікувати виправдовувальний вирок, інші фігуранти, ймовірно, відбудуться умовним покаранням,
– заявив журналіст В'ячеслав Касім.
Діти з танцювального ансамблю "Адель" отримали путівки до "Вікторії" як нагороду. Субота, 16 вересня 2017 року, мала стати для них передостаннім днем у таборі, а виявилася останнім. Вогонь помітили о 23:26. Діти почали вибігати з кімнат, кілька хвилин не вдавалося зв'язатися з ДСНС, але перші пожежні екіпажі прибули на місце вже о 23:35, через дев'ять хвилин. Трохи часу витратили на відкриття воріт і проїзд вузькими доріжками табору – а пожежа рухалася набагато швидше.
Над Петросом Саркісяном, директором "Вікторії", триває суд
Пожежна водойма у таборі виявилася порожня, воду довелося тягнути з гідранта за кілометр. У хаосі якось вдалося порахувати дітей – трьох не вистачало. Спочатку батькам сказали, що дівчатка просто втекли. У кімнаті номер 11 було троє дітей і ніхто не знає, що там трапилося. Сніжану, Настю і Соню ніхто не вивів. Над Петросом Саркісяном, директором "Вікторії", триває суд. Втім, сам Саркісян останнім часом на судових засіданнях з'являється нечасто, хворіє. Часто до суду ходить Олексій Мазур, батько загиблої Соні, і те, що він бачить в суді – йому геть не подобається.
Для нас важливо знати, чому загорівся табір. А загалом, турбують нас три питання. Чому загорівся, чому так швидко поширювався вогонь, і чому не змогли врятувати наших дітей,
– пояснив Олексій Мазур.
Досудове слідство на всі ці питання досі не дало відповіді.
Адвокат Муравська вважає, що жодне із порушень, яких припустився директор табору, не спричинило пожежі безпосередньо, а відтак він у ній невинний. Але ж річ у тім, що причина пожежі досі не встановлена – не відомо, чому табір загорівся, і чому згорів. Слідство озвучило чотири причини, жодну з яких не можна ні остаточно підтвердити, ні спростувати. Тому батьки загиблих дітей замовили нову пожежно-технічну експертизу, цього разу за кордоном.
Надія Янчик отримала три роки умовно як "відповідальна за пожежну безпеку"
На сьогодні єдина засуджена у справах "Вікторії" – вихователька Надія Янчик. Молода дівчина, яка залишила у "Вікторії" свій підпис, як відповідальна за пожежну безпеку, до того ж на момент пожежі вона вже місяць там не працювала, але – офіційно її не звільняли. Надія отримала три роки умовно. І батьки поки не вірять, що слідство досягне якихось суттєвіших успіхів.
На жодне питання немає відповіді. Жодне. Навіть у свідоцтві про смерть написали дітям: "Невідома причина смерті",
– пояснила мати загиблої дівчинки Світлана Арпентій.
Про власні експерименти журналістів щодо виявлення причин пожежі, а також про сімейний бізнес колишнього директора "Вікторії" – дивіться у програмі.
Комментариев нет:
Отправить комментарий