суббота, 15 сентября 2018 г.

: Не ночував вдома та вимкнув телефон: за що херсонський суддя кинув за ґрати невинного

Лояльність – явище позитивне, коли йдеться про систему вигідних знижок і бонусів. Але є і шкідлива лояльність – дотримання правил поведінки в організації чи системі, коли ці правила хибні. Часто судді проявляють саме таку "лояльність" до порушень своїх колег чи представників правоохоронних органів.

Але є й ті, які про ці порушення говорять і намагаються їх припинити. Як, наприклад, лауреат сьогоднішньої рубрики суддя Апеляційного суду Івано-Франківської області Андрій Малєєв.

Суддя відомий рядом відвертих публікацій щодо проблем у судовій системі. Нещодавно він написав відкритого листа до Ради суддів про проблеми в судовій системі, де зазначив, що саме необхідно зробити для підвищення довіри до судів. Малєєв наголосив: у судах не помічають постійного конфлікту інтересів, адже часто родичі суддів працюють з ними в одних судах.

Честь
"Честь тижня" отримує Андрій Малєєв

У листі Малєєв зазначив: головами судів стають лояльні до влади люди, які не люблять змін. Заангажованість голів судів, сімейні зв'язки у судах, застарілі стандарти підбору помічників суддів – усе це суддя Малєєв запропонував вирішити задля того, аби українці знову довіряли суддівському корпусу.

Премію "Честь тижня" за чесну позицію щодо проблем судоустрою та за конкретні пропозиції, які допоможуть змінити ситуацію в судах, отримує суддя Апеляційного суду Івано-Франківської області Андрій Малєєв.

Наш сьогоднішній антигерой причетний до справи Катерини Гандзюк – херсонської активістки, яку 31 липня облили сірчаною кислотою. Сотні активістів по всій країні вимагали у правоохоронців знайти винуватця злочину, тож справа набула значного резонансу.

А правоохоронні органи поспішили знайти першого підозрюваного, ним став херсонець Микола Новіков. Сусід Катерини Гандзюк впізнав чоловіка не особисто, а за фотороботом. Окрім цього, підозрюваний мав вимкнений телефон та не ночував вдома під час вчинення злочину. Це – всі аргументи, які прокурор навів судді Херсонського міськсуду Ярославу Мусулевському. І їх виявилося достатньо, аби призначити Новікову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці. 

Суддя мав би всебічно та повно дослідити докази. Врахувати свідчення сестри і адвоката підозрюваного про те, що під час нападу Миколи Новікова не було у Херсоні. Він відпочивав на морі. Мусулевський фактично проявив лояльність до прокурора, який просив тримання під вартою для підозрюваного без явних доказів вини.

Нечесть
"Не.Честь тижня" отримує інший суддя – Ярослав Мусулевський

Через шість днів після взяття Новікова під варту журналісти опублікували відео, на якому двоє львів'ян підтвердили спільний відпочинок з Новіковим, що й стало підставою для закриття кримінальної справи. У генпрокуратурі заявили: Новіков надав докази, які підтвердили його непричетність. А нардеп Антон Геращенко, близький до міністра МВС Арсена Авакова, відверто написав про лояльність служителя Феміди до правоохоронців. 

Антипремію "Не.Честь тижня" за лояльність до сторони обвинувачення та неретельне вивчення доказів отримує суддя Херсонського міськсуду Ярослав Мусулевський.

Через рішення судді Мусулевського Микола Новіков пробув під вартою два тижні.

Повний випуск програми "Честь і НЕчесть" дивіться тут.

Комментариев нет:

Отправить комментарий