пятница, 20 апреля 2018 г.

: Згадати Все. Ремонт: стихійне лихо в масштабах квартири

Про нього кажуть: він – як три пожежі й один землетрус водночас. Коли ремонт назріває, його вже не уникнути. У порядних квартирах він не має ні початку, ні кінця. Вічний, як шпалери на наших стінах. Неприємний, як саморобний клей із борошна та крохмалю. Скандальний, як вікно між туалетом і кухнею. Згадуємо ті пекельні часи, коли ремонти робили самотужки.

За силою впливу на нерви – як три пожежі й один землетрус водночас. Пережити це – варте ордена за героїчні терпіння. Ремонт! Коли він назріває - його вже не уникнути. Відтягування не дасть нічого крім посилення згубного впливу на нервову систему. У порядних квартирах він не має ні початку, ні кінця. Вічний, як шпалери на наших стінах, неприємний, як саморобний клей зварений з муки і крохмалю, скандальний, як вікно між туалетом і кухнею. Згадаймо ж ті пекельні часи, коли ремонти робили ми самі.

Слова ремонт і армагедон навіть чимось співзвучні. І розпочати ремонт якраз і значило - накликати на квартиру кінець світу. Потреба в ремонті могла з'явитися з кількох причин. Заселення в нову квартиру – найприємніша з них. Щасливі новосели запасалися інструментами і йшли в бій зі стінами.

Це було так стресово що батько і досі коли мама каже шо треба зробити ремонт він каже о ні. Все подобається і шпалери і все. Міняти не треба. Бо в нього це запамяталося шо як ремонт це купа стресів,
– розповіла ведуча 24 Каналу Ілона Довгань.

З такими технологіями стикалися всі. Ремонту було байдуже на твою професію та посаду. Учитель ти чи інженер – на якийсь час ти ставав будівельником і членом сімейного підряду. Опції "замовити бригаду", як це популярно нині, тоді не існувало. Всі професійні будівельники уже залучені до розбудови об'єктів соціалістичної власності.

Діватися нікуди. Дрес-код "ремонтний" стає основним у квартирі. Це старий одяг, який уже не шкода. На голову – саморобний капелюх з газети. Він захищав від крапель вапна. Але не від конфліктів. Скандали з кількох причин. Якщо чоловік із тих, про кого кажуть "та він навіть цвях не може забити". Ну або зіпували матеріал. А він – завжди в дефіциті.

Стіни ванної кімнати, обкладені кахелем – довгий час недосяжна мрія. Керамічна плитка завжди була в дефіцитію. Санвузли у новозбудованих хрущовках здавали просто з побіленими стінами. А це не солідно та й не красиво.

Покласти кахель: клали всі самі. На зарплату інженера не розженешся. Спитав у колег. Ти клав? Кла-а-ав. Він і розказує, як та що робити. Береш сокирою довбаєш стінку, аби зробити більшу поверхню, і своїми ручками починаєш класти кахель,
– згадує директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста".

Найкращий спеціаліст із ремонту – твій сусід або співробітник. За професійними порадами дружина відправляла саме до них. Сусід радився ще з іншим сусідом – і це коло ніколи не замикалося.

Довгі роки в трендах радянських квартир – легендарне віконечко між ванною та кухнею. І хоч його призначення не до кінця зроміле, ліквідувати цей прямокутничок рука не піднімалася. Будемо вважати ремонт у ванній завершеним. Приступимо до справ кухонних і кімнатних.

Чим відрізнялися радянські квартири одна від одної, та де шукали оригінальність – дивіться у програмі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий