Абревіатуру ASAP (As soon as possible) на буремному українському сході знають усі бійці та жителі прифронтових районів. As soon as possible українською – "так швидко, як тільки можливо". Медики-волонтери працюють по всій лінії фронту п'ятий рік. Першочергова-задача – термінова евакуація поранених.
"Найбільше допомагають, у першу чергу, з медевакуацією. Якщо буває "напряг", відповідно не вистачає машин, і вони на підхваті. У тому дуже допомагають", – зазначив медик ЗСУ Остап.
Якщо поранених немає, ASAPівці без діла не сидять – викладають бійцям тактичну медицину.
Навчили нас, як діяти в екстрених ситуаціях, надавати допомогу, перш за все, собі самому, товаришам. Це на словах не передати, це треба бачити, треба пройти це все, спробувати. Це потрібні тренування,
– розповів військовослужбовець ЗСУ Андрій.
Медики працюють не лише із вояками, а й з місцевим населенням. У прифронтових районах цивільних лікарів практично нема.
Щоправда, зараз самі ASAPівці потребують допомоги. Вони кажуть – людей критично не вистачає. Вже наступного місяця у них ротація. Чи приїде зміна, і досі невідомо. Та бракує не тільки людей, а й ресурсів.
Так як ми є волонтерською організацією, то завжди маємо потребу у паливі, транспортних засобах та медикаментах. Медикаментами ми, звісно, допомагаємо бійцям, і з реанімацією також допомагаємо, працюємо з пораненими. Допомагаємо місцевому населенню як при соматичних захворюваннях, так і гострих,
– зауважила медикиня-волонтерка ASAP Людмила.
Для тих, хто бажає допомогти службі ASAP або стати до їхніх лав – уся інформація є на Facebook-сторінці однойменного Благодійного фонду. Найбільше потребують водіїв та медиків. І ці люди мусять розуміти – працювати доведеться на війні.
Комментариев нет:
Отправить комментарий