Я, наприклад, вимагаю звільнення голови апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка.
Разом з правозахисником Романом Маселком ми звернулися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів з вимогою зняти мантію з людини, яка відверто відстоювала не закон, а інтереси Дмитра Фірташа. Олігарх, який контролює виробництво добрив в Україні, має один з хімічних заводів якраз у Черкасах.
Суддя Володимир Бабенко
З весни 2015 року Бабенко відчайдушно бореться за свою посаду. Голова апеляційного суду області – це велике крісло в суддівській ієрархії. Але ми змогли довести порушення Бабенком законів. Вища кваліфікаційна комісія суддів відкрила провадження, заслухала наші свідчення і рекомендувала звільнити Бабенка.
Той звернувся до Верховного суду з проханням скасувати це ріщення. Але днями і Верховний суд підтвердив нашу правоту та правомірність оцінки про несумісність Бабенка з посадою судді.
Найкраще у цій історії – хто допоміг викрити Бабенка. Це зробив суддя його ж суду Сергій Бондаренко. Голова суду відкрито вимагав від судді ухвалити рішення про виселення шкільної вчительки з гуртожитку в інтересах підприємства Фірташа. У відповідь суд Черкащини мав безоплатно отримати приміщення для святкування.
Суддя Сергій Бондаренко не просто не виконав протизаконну вказівку голови суду. Він ухвалив рішення в інтересах вчительки. Ще й записав на диктофон розмови, як голова суду на нього тиснув. Саме це і стало головним доказом проти Бабенка.
Суддя Сергій Бондаренко
Таких, як Сергій, у світі називають whistleblowers. Дослівно – це люди, які свистять у свисток. Коли вони бачать свавілля, небезпеку, а від суспільства це приховується. Зараз Європарламент пропонує прийняти обов'язкове для всієї Європи законодавство про спеціальний захист таких whistleblowers.
Я інформую наших західних колег, що такі люди є і в Україні, і навіть серед суддів.
Комментариев нет:
Отправить комментарий