Монстр, що має абревіатуру НКРЕКП, здатен одним своїм рішенням виділити 10 мільярдів наших з вами грошей Рінату Ахметову – як це сталося в останні дні минулого року.
Щоб провести це рішення, Банкова провела через парламент навіть спеціальний закон про тимчасових членів регулятора. Але от їх термін добіг кінця, а значить настав період обрати нових повноправних членів регулятора ділити гроші енергоринку.
Для президента Порошенка було критично важливо зберегти в складі регулятора нинішнього голову Нацкомісії енергетики Дмитра Вовка.
Голова Нацкомісії енергетики Дмитро Вовк
Це – колишній співробітник "Рошен" та інвестиційної компанії ICU, через яку Порошенко вирішує свої особисті бізнес-питання. Вовк був прямим комунікатором з Банковою по запровадженню схеми "Роттердам+", яка озолотила Ахметова та Порошенка.
Але зараз виникла проблема для "другого пришестя" Вовка в склад регулятора. Річ у тому, що після його першого призначення було змінено закон, і для роботи в НКРЕКП кандидат повинен мати досвід роботи у сфері енергетики та комунальних послуг не менше 5 років.
А Вовк мав досвід лише трьох неповних років як члену НКРЕКП. І ніякого досвіду до цього. Вовк не заперечує цього, і стверджує, що раз "розібрався у інших галузях, то розбереться і у цій".
Але що робити, якщо партія БПП сказала треба? Комсомол відповів: "Єсть". Заради збереження на роботі потрібного Порошенку кадра на арену виходить традиційна українська гра – "договірняк".
В якості досвіду в галузі енергетики Вовк спробував подати роботу в інвестиційній компанії ICU. Тій самій, яка після обрання Порошенка стала кузнею кадрів для президента – вихідцями звідти, окрім Вовка, була і голова Нацбанку Гонтарева, і міністр енергетики Демчишин.
Але виявилося, що на сайті ICU згадується перелік компаній і проектів, які були реалізовані – їх аж 45 – але жодного у сфері енергетики.
Вовк вказав як свій енергетичний досвід роботу… як ви думаєте, чого? З реструктуризації боргу компанії "Донецьксталь". Повторюся – з реструктуризації боргу.
Інвестиційна компанія ICU
Але смішно те, що на сайті самої компанії ICU, де працював Вовк, "Донецьксталь" вказане як підприємство гірничо-металургійного комплексу. І тут потреба Банкової мати свого кишенькового чиновника в складі регулятора змушує іти на підроблення. Отже, як сюди пришили енергетику? Вовк вказує, що до так званої "групи "Донецьксталь" входить і шахтоуправління "Покровське".
Але, по-перше, незрозуміло, що таке "група "Донецьксталь". Завод і шахта – це різні юридичні особи. Одне з них – приватне акціонерне товариство, інше – публічне. По-друге, навіть якщо взяти на віру аргумент про шахтоуправління, воно все одно працює не на сферу енергетики, а на металургію. Адже видобуває воно не енергетичне, а коксівне вугілля, що бере участь у ланцюгу з виробництва чавуну та сталі.
З таким же успіхом, просто спираючись на слово "вугілля", Вовк міг би вказати, що робота на виробництві ліків теж може зараховуватися до роботи в енергетиці, бо вони виробляють "активоване вугілля".
Але, якщо серйозно, ця вистава просто вражає. Рішення тяжко давалося членам конкурсної комісії, які майже три години намагалися "впихнути невпихуєме". Особливо якщо згадати, що навесні 2015 року, коли Вовк вперше був призначений головою регулятора, проти його призначення виступав нинішній голова конкурсної комісії Василь Котко, аргументуючи саме відсутністю досвіду. З нагоди цього навіть написали листа до президента України через "непрофесійність" Вовка.
Зрештою, завдяки нашій присутності як депутатів, вдалося зірвати сценарій Банкової про взяття енергетичного регулятора під контроль кланом Порошенка. Ця вся історія – лише один епізод корупційних ігрищ в Україні.
Стільки уваги я присвятив їй для того, щоб ви розуміли, на яке шахрайство готові іти корумповані клани, аби зберегти своїх ставлеників на державних посадах. Тому очищення влади та боротьба з корупцією – це єдиний спосіб отримати чесну владу в Україні, яка працюватиме в інтересах усіх громадян.
Комментариев нет:
Отправить комментарий