Про це повідомили німецькі ЗМІ. Зараз політика утримують у в'язниці німецького міста Ноймюнстер. А тим часом судова влада розглядає питання про його екстрадицію до Іспанії.
У неділю, 25 березня, одразу ж після арешту Карлеса Пучдемона в Каталонії спалахнули масові протести. На вулиці Барселони вийшли тисячі людей, вони вимагали звільнити політика з-під варти.
Коли вони кидають за ґрати наших керівників, обраних демократичним шляхом, то йдуть проти народу. Тож ми будемо надалі мирно протестувати, як і робили досі,
– зазначила учасниця акції протесту Андріана Вердагер.
Та мирна акція непокори переросла у сутички між протестувальниками та поліцією. Загалом з обох боків постраждали близько ста людей.
Протест не припинявся ще кілька днів. Прихильники Пучдемона перекрили кілька основних магістралей у Каталонії. Та правоохоронці силоміць розігнали незгідних.
У Німеччині Карлеса Пучдемона затримали за європейським ордером, виданим Верховним судом Іспанії. Мадрид вимагає видати йому екс-лідера каталонських бунтарів. Прокуратура землі Шлезвіг-Гольштейн тепер має перевірити документи у справі Пучдемона і з'ясувати, чи є підстави для його екстрадиції.
"Остаточне рішення мають ухвалити до Великодня. Це – виключно юридична процедура, тут немає жодного політичного підтексту", – переконаний заступник прокурора землі Шлезвіг-Гольштейн Ральф Деппер.
А тим часом у Каталонії досі не обрали очільника регіону. У грудні минулого року на регіональних виборах перемогли прихильники незалежності автономії. Та Карлес Пучдемон після втечі до Бельгії відмовився від амбіцій знову керувати Каталонією. А ще двоє кандидатів – його сподвижники Йорді Санчес та Жорді Турулл – не змогли очолити регіональний уряд через свій арешт. За організацію повстання Карлесу Пучдемону загрожує 30 років тюрми. Днями звинувачення у заколоті пред'явили ще 12 політикам.
Комментариев нет:
Отправить комментарий