пятница, 4 мая 2018 г.

: Лідерство проявляється не в тому, що ти гарно виглядаєш на картинці телевізора, – експертка

Про нові вибухи у Балаклії, справу Манафорта та президентські рейтинги – у програмі "Pro новини" розповіли кореспондентка Анна Черненко, журналіст Роман Пагулич, керівник Міжнародного фонду "Відродження" Євген Бистрицький та директорка Інституту Кеннана Катерина Смаглій.

Анна Черненко: На під'їзді до військових складів вздовж дороги піднімаються величезні стовпи чорного диму, чути, як вибухають снаряди. Вибухи потужні, але віддалені від центру міста – розльоту снарядів не видно. Місцеві на події у Балаклії реагують неоднозначно. Вони вивезли дітей, які мешкали найближче до військових складів, але самі виїжджати не збираються, тому що, за словами мешканців, схожі події, які стались рік тому, були набагато страшнішими. Люди сподіваються, що влада триматиме ситуації в місті під контролем. У Балаклії евакуація не була оголошена і, на перший погляд, ситуація спокійна. Проте знімальна група 24 Каналу зафіксувала колону пожежних машин та "швидких". До районів, які розташовані ближче до військових складів, проїзд заборонений. Там стоїть кордон з правоохоронців.

Роман Пагулич: По Манафорту триває одне з найгучніших за всю історію США розслідувань щодо його змови з Росією, а також через отримання неоподаткованого прибутку, зокрема і від "Партії регіонів". В України з'явилися проблеми, коли Трамп прийшов до влади, бо влада сподівалася, що президентом стане Клінтон. І от таким чином наші можновладці стараються не злити Дональда Трампа, щоб вберегти хороші відносини з США. В ГПУ мені сказали, що немає жодних проблем у співробітництві з США. Але це неправда. Тому що там не дають дозволу керівнику спеціальних розслідувань займатися цією справою. З осені в органів прокуратури забрали повноваження розслідувати справи, що стосуються корупції. І їх всі віддали НАБУ. Потім взимку ці повноваження відновили. Але керівництво ГПУ й надалі не дозволяє їх розслідувати.

Євген Бистрицький: Ліві лідери кажуть, що у нас є влада, яка виводить Україну вперед, яка виведе країну з окупації. Тоді навіщо нам нові лідери? От ті лідери, які є в Україні вони непогані. Вони налаштовані таким настроєм, аби продовжити олігархат, або монополію олігархів, зрощеність своєї політики і бізнесу. А от ті, хто консервативно налаштовані, думають, що вони хочуть підірвати реальну владу, яка є, і просувають нових лідерів. Тоді починається боротися один клан олігархів проти іншого. Політика у них є в числі пріоритетів, і це прекрасно, якщо лідери цього хочуть. В країні відсутні соціальні політичні ліфти з багатьох причин. Я не буду пояснювати причини, але це факт. Немає таких, які б не просто казали популістично владі, яка вона погана, а які б пропонували якусь альтернативу.

Катерина Смаглій: Справжнє лідерство формується кількома роками. Люди спершу проявляють себе у партійних структурах, починаючи зі селищних рад, міських рад і т. д. та в такий спосіб ведуть за собою людей. Лідерство проявляється не в тому, що ти гарно виглядаєш на картинці телевізора.

Більше – дивіться у програмі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий