Ідея Петра Порошенка ще доручити суду розглядати справи про наркотики відкинута. У тексті закону, який ми ухвалюємо, чітко прописано, що Антикорупційний суд буде займатися лише справами, що розслідують Антикорупційне бюро з Антикорупційною прокуратурою. Тобто справами про топ-корупцію.
Влада крадіїв зараз всіляко відбивається від іншої наші ідеї. Ми пропонуємо при доборі суддів Антикорупційного суду задіяти міжнародних експертів. Надати їм право вето на кандидатів "откононенко". Крадії ж хочуть повторити шахрайства, за допомогою якого вони імітували реформу прокуратури чи Верховного Суду. Коли процедури чесного відбору в потрібний момент порушувалися, і корумповані судді та прокурори наново затверджувалися на посадах. А Вам розповідали про чергову "рішучу реформу".
Ми пропонуємо, щоб усіх кандидатів до Антикорупційного суду спочатку перевіряли експерти, обрані урядами США, Канади, Великої Британії та Єврокомісією. У них немає тут корупційних інтересів. Навпаки, вони самі зацікавлені, щоб їхня допомога Україні не розкрадалася.
Крадїв смертельно лякає перспектива опинитися на лаві підсудних незалежного Антикорупційного суду. І тому вони зараз пропонують різні схеми: давайте дозволимо кандидатам, які не пройдуть перевірку, подавати Апеляцію до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Або хай міжнародних експертів номінують не уряди країн-партнерів України, а іноземні громадські організації.
Остання схема дозволяє владі крадіїв повторити історію з Найджелом Брауном. Пам'ятаєте, як керівники Блоку Петра Порошенка та "Народного фронту" привели до Ради нікому не відому людину і намагалися як видати за першокласного спеціаліста для перевірки Антикорупційного бюро? Ми заблоковували це призначення. А пізніше з'ясувалося, що пан Браун обслуговував російських олігархів.
Протистоїмо ми і зараз спробам крадіїв виписати закон так, щоб мати можливість зимітувати участь міжнародних експертів у доборі суддів Антикорупційного суду. Вирішальний фактор зараз – позиція МВФ. Він не погоджується давати кредити, поки Україна не створить справжній Антикорупційний суд.
Через це у нас є шанс прийняти добрий закон, нехай більшість парламентаріїв його у труні бачили. Показово, що в день, коли ми розглядали сотні поданих поправок до законопроекту, депутати від Блоку Петра Порошенка взяли участь у 25% голосувань, "Народного фронту" – у 20%, "Батьківщини" – у 19, "Опозиційного блоку" – 16, "Радикальної партії Ляшка" – 13, групи "Відродження" – 9, групи "Воля народу" – 3-ох. Від "Самопомочі" – у 59%.
Вирішальне голосування має статися 7 червня. Слідкуйте за Радою. Нам це дуже допомагає всередині. Не забувайте, держава – це Ви.
Комментариев нет:
Отправить комментарий