Історичне місце на березі Дніпра мало важливе значення для України часів козацтва. Тут вичитували першу Конституцію держави, а пізніше поховали відомого кошового отамана.
Туристичний сезон Херсонщина відкрила на Кам'янській Січі. Місцю, де жили козаки, виповнилося 309 років, святкування розпочали з традиційної козацької тризни та молитви за Україну – на двохсотрічному Євангеліє.
За словами істориків, на Кам'янській Січі вичитували Конституцію Пилипа Орлика. А ще тут збереглися козацькі могили, які дивом не знищили вороги.
Кам'янська Січ у Херсоні
На пагорбах Дніпра свій останній спокій знайшов один із найвідоміших кошових отаманів Кость Гордієнко, який мав для козацтва стратегічне значення. Кость Гордієнко увійшов в історію як лютий месник Росії, яка загарбала українські території.
Так, щоб вся територія України була втрачена, це було вперше. І Гордієнко не став на бік Росії, він став на бік козаків, приєднався до свого колишнього ворога Мазепи і разом з ним воював, відстоював незалежність України,
– прокоментував завідувач сектором Кам'янської Січі Андрій Лопушинський.
В цей день на історичну землю з'їхались тисячі туристів, для гостей на Січі розгорнули ярмарок. Усіх частують козацьким кулішем. Колишня кримчанка Тетяна Болгарова, яка відкрила в собі гончарство після окупації півострова, привезла керамічні шедеври.
Кам'янська Січ – то наша зброя проти "русского мира", проти нав'язаних шаблонів. Саме тому для нас є актуальним сьогодні показати це всьому світу, всій Україні,
– сказав голова Херсонської ОДА Андрій Гордієв.
Комментариев нет:
Отправить комментарий