среда, 2 мая 2018 г.

: Що змушує українців подавати в Європейський суд на Україну і скільки справ програла держава

Втрати бюджету від несправедливого суду чималі. І йдеться не про непрямі витрати, хоча вони колосальні – неотримані інвестиції через відсутність правового поля, низький економічний рівень через незахищену приватну власність і далі по довжилезному переліку скорбот, які визначають наш рівень на світовій економічній арені. Мова про прямі втрати – виплати за результатами рішень Європейського суду.

Це працює так: якщо ви вважаєте, що держава Україна спричинила вам якусь шкоду, ви можете з нею судитись. Звісно, не в самій Україні. Для цього існує спеціальний Європейський суд з прав людини.

Виграти в ньому процес проти держави – це довга і складна справа. Але якщо ви доведете в ЄСПЛ, що зазнали кривди від держави Україна, наприклад, у вигляді несправедливого рішення суду, то Європейський суд визначить вам компенсацію. І виплатять вам її з українського бюджету. Хоча, будемо відверті, винен не він. Ні, звісно, потім теоретично Україна мала б забрати ці гроші у вашого безпосереднього кривдника, яким, скоріше за все, виявиться якийсь несправедливий суддя або прокурор.

Але за останні роки Україна програла в Європейському суді з прав людини понад тисячу справ і виплатила за рішеннями ЄСПЛ майже два мільярди гривень. Але з прокурорів та суддів після цього не стягнули жодної копійки. Тобто за їхні злочини заплатили ми всі, а держава їм просто все потім пробачила.

Більше – дивіться у програмі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий