До 2014 року ріку Салгир щороку чистили, спускаючи воду з Сімферопольського водосховища. Зараз річка подекуди нагадує болото, хоч і є чи не єдиним постачальником питної води у Криму. Гроші для очищення річки потрібні чималі, але виділяють їх потроху. У січні на реконструкцію ділянки від вулиці Павленка до вулиці Менделєєва підконтрольна Кремлю міська влада вирішила дати вісім із половиною мільйонів рублів. Це лише мізер від того, що обіцяли, і того, що потрібно. Зі слів кримських чиновників, приведення до ладу набережної Салгира коштуватиме півтора мільярда рублів, що еквівалентно приблизно 680 мільйонам гривень. Така сума – п'ята частина бюджету Кримської столиці. Наразі незрозуміло, коли розпочнеться реконструкція і хто за неї візьметься. Кримські чиновники перекидають відповідальність один на одного. У Мінприроди місцевим журналістам сказали, що рікою Салгир опікується адміністрація Сімферополя. Та ж відпарирувала, що завідує лише набережною, до річки стосунку не має і чистити її не збирається. Поки триває цей "пінг-понг", річка перебуває в занепаді. Проби води у Салгирі впродовж останніх років ніхто не брав. Раніше обабіч русла рибалили місцеві. Тепер у річці радше виловиш не рибу, а порожню пляшку чи шматок пінопласту. +Відео
2 3
Комментариев нет:
Отправить комментарий