четверг, 30 августа 2018 г.

: Магія Авакових, або Як Луценко "кришує" Холодницького

В Центрі протидії корупції виявили цікаву закономірність: як тільки доходить до оскарження закриття справи щодо сина Авакова, Кримінальний процесуальний кодекс перестає діяти. Реальна магія.

Кримінально процесуальний кодекс вимагає від суду зареєструвати таку скаргу та визначити суддю у день її надходження. В нашій скарзі щодо сина Авакова пройшло більше тижня, а найгуманніший український суд мовчав, наче партизан.

Ми почали переживати, що всі судді втекли у відпустку, як раніше від аналогічної скарги на 1,5 місяці спершу втік керівник антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, а потім його заступник Максим Грищук. В їхньому випадку з Кримінально процесуальним кодексом теж відбувалася магія. КПК зобов'язував розглянути скаргу на закриття справи сина Авакова упродовж 3 днів.

Два місяці, тобто у 20 разів довше дозволеного КПК, Антикорупційна прокуратура ігнорувала скаргу від Національного Антикорупційного Бюро. Ось така магія. Я думаю, що син Авакова має якийсь магічний вплив і на закони, і на керівників правоохоронних органів. І перші, і другі просто перестають працювати, коли його бачать.

Пропоную родині Авакових ще один прибутковий бізнес почати – продавати злочинцями сімейні фотографії Авакових. Захист від закону і правоохоронців, схоже, гарантовано. До речі, можна і супутній бізнес одразу організувати: ліпити фото на всіляке, пробачте, гівно, яке корупціонери втридорога продають державі.

Син Авакова – Олександр
Син Авакова – Олександр

Ну, з рюкзаками, які син Авакова втулив Національній Гвардії батька Авакова спрацювало. Значить, за аналогією, працюватиме і в інших схемах. Наприклад, обкрадають армію, розпилюючи бюджет на закупівлях палива, ліпимо на цистерни родинне фото Авакових. Вуаля, і навіть після наведення детективами НАБУ беззаперечних доказів Назар Холодницький відпускає винних.

А як же розгорнутися можна при розкраданні наших податків при будівництві та капітальних ремонтах! Уявіть, ремонтують чергову сільську школу за ціною будівництва нової. І щоб не отримати індульгенцію від Холодницького схемщики купують право розмістити родинне фото Авакових на банері, яким вкриють всю будівлю.

О, бізнес працюватиме! Куди там мізерні мільйони наших податків, вкрадених на схемі "рюкзаків Авакова". Щоправда при крадіжці наших податків в особливо великих розмірах, окрім фотографії родини Авакових, варто друкувати ще й фото генпрокурора Юрія Луценка.

Чому не Назара Холодницкого, запитаєте ви? Адже це він особисто відхилив скаргу НАБУ на закриття справи сина Авакова. Тому що з Назаром Холодницьким все зрозуміло. Як і більшість дешевих виконавців, він опиниться у кращому для себе випадку на смітнику історії, у кращому для нас випадку – у в'язниці. Принаймні ми для цього зробимо все можливе.

Назар Холодницький (зліва) і Юрій Луценко (справа)
Назар Холодницький (зліва) і Юрій Луценко (справа)

Юрія Луценка потрібна покарати за те, що він особисто кришує Назара Холодницького, який вже на постійній основі знищує ТОП-корупційні справи, розслідуванні Антикорупційним Бюро. За кожну справу, знищену Холодинцьким від весни цього року, відповідає особисто генпрокурор Юрій Луценко.

Тому що саме Юрій Луценко відмовився підписувати підозру Назару Холодницькому після доведених фактів знищення останнім справ НАБУ. Пам'ятаєте, коли керівник Антикорупційної прокуратури попереджав фігурантів про обшук та гарантував їм недоторканність, розповідав, що брехати на допитах і тому подібне.

Лише генеральний прокурор, тобто Юрій Луценко, може підписати підозру керівнику Антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. Але Юрій Луценко відмовився це зробити. А значить – особисто він відповідає за всі подальші знищені Холодницьким справи.

В тому числі за закриту "рюкзачну" справу сина міністра МВС Авакова. Як і за багато інших, про які я розповім вам в цьому блозі. Будь ласка, не забудьте про цю персональну відповідальність Юрія Луценка, коли той перед виборами брехатиме вам про свої успіхи.

Як громадяни ми мусимо добитися кримінального покарання і Луценка, і Авакова, і Холодницького. Без покарання ТОП-корупціонерів та, ще більш важливо, їхніх захисників, порочне коло безкарності політичної еліти не буде розірвано.

Ми як народ мусимо зламати цю безкарність. Не має іншого способу встановити в країні право та справедливість. Тільки прецедентами покарання ТОП-корупціонерів та їхніх захисників: таких як Юрій Луценко та Назар Холодницький. І рано чи пізно усі разом ми цього доб'ємося.

: Випуск новин за 14:00: Помер Кобзон. Акція під посольством РФ

У випуску новин за 30 серпня станом на 14:00 – помер головний голос Радянського Союзу, а також великий друг так званої Новоросії і депутат Держдуми Росії Йосип Кобзон, якому було 80 років. Наприкінці липня Кобзон потрапив до лікарні у важкому стані, а потім впав у кому. Під посольством РФ активісти вимагають знайти зниклих на окупованому півострові кримчан.

Також у випуску:

У Києві поліція затримала чоловіка, який зачинився у квартирі з чотирма дітьми та погрожував зброєю.

Америка прощається з Джоном Маккейном, перша жалобна церемонія закінчилася в Арізоні.

Wizz air запускає 5 нових маршрутів з України: квитки від 759 гривень.

: Почему украинская армия не стреляла по россиянам в Крыму

Ровно 50 лет назад Кремль подавил Пражскую весну. В Чехословакии того времени были армейские части, которые подчинялись Праге, а не Москве. Но когда Советский Союз выводил бронетехнику на улицы пражских городов – чешская армия не открывала огонь. По той же причине, по которой в 2014 году в Крыму не открывала огонь украинская армия.

Чешская армия не стреляла не потому, что не было приказа. Просто на тот момент была сильна память о том, как СССР освобождал территорию Чехословакии от немцев.

В 1968-м с окончания Второй мировой прошло 23 года и советский солдат продолжал восприниматься как братский и освободительный. Но после событий "пражской весны" в сознании чехов произошел перелом.

Так же произошло и с Украиной. Ей тоже было 23 года в тот момент, когда Москва решила образцово-показательно провести аннексию полуострова. И точно так же, когда российская армия входила в Крым, украинская армия не открывала огонь. Да, не было приказа, да военные люди без отмашки не действуют, но ключевая причина была еще и в том, что тогда – в феврале – в российских солдатах украинцы не видели врага.

В Крыму было 18 тысяч военнослужащих. Но нужно понимать, что это была не совсем обычная армия. Во-первых, в Крыму всегда была сильно развита региональная идентичность: здесь на вопрос "кто ты" чаще отвечали "крымчанин", чем "русский" или "украинец". И воинские части в Крыму тоже были укомплектованы местными жителями, которые по большей части скептически относились к Майдану и его идеалам.

С другой стороны, в Киеве на тот момент был фактический правовой вакуум. Юридически Виктор Янукович продолжал оставаться президентом и верховным главнокомандующим, а потому статус "и.о. президента", возложенный на Александра Турчинова, заставлял военных сомневаться в правомочности его распоряжений. 

Экс-президент Украины Виктор Янукович
Экс-президент Украины Виктор Янукович

И вряд ли росчерка пера Турчинова хватило бы, чтобы запустить простоявшую 23 года на месте армейскую машину. Это была идеальная ситуация для Москвы, чтобы провести операцию – как только легитимность новой власти была бы подтверждена, неподчинение ее приказам означало бы прямое предательство.

В-третьих, украинская армия все двадцать три постсоветских года была в роли нелюбимого пасынка – ее последовательно сокращали, финансирование урезали, а престиж военной службы был чрезвычайно низким. Вооруженные силы воспринимались чуть ли не как пережиток – мол, мы под защитой Будапештского меморандума, воевать не с кем. Поэтому рассчитывать на высокий боевой дух украинских солдат и офицеров тоже не приходилось.

В-четвертых, в последние недели Майдана ходили слухи, что в Киев могут быть введены армейские части. Наверняка, украинские военные сочувствовали своим коллегам из внутренних войск и "Беркута" – и вряд ли были лояльно настроены по отношению к новым властям страны.

В-пятых, с командирами многих украинских частей заранее велись переговоры. Так, например, командующий украинскими ВМС Денис Березовский перешел на сторону российской армии спустя сутки после своего назначения на должность. Позже те украинские военные, что откажутся принимать новую присягу и предпочтут выехать в материковые области Украины, расскажут, что лояльностью некоторых их коллег – командиров частей повышенной боевой готовности (как, например, ПВО) – российские военные заручились заранее.

Но главным моментом остается то, что в 2014 году Россия в Украине преимущественно воспринималась как братская страна. А российский солдат – особенно в Крыму – как сосед по воинской части. Багаж из общего прошлого, из семейных и культурных нитей, из "совместно нажитого" багажа был слишком велик – чтобы можно было безболезненно нажать на спусковой крючок.

Это самое ощущение родства даже после Крыма исчезло не сразу – оно растворялось несколько месяцев. Лишь к лету 2014-го года, когда бои на Донбассе стали масштабными, оно исчезло окончательно. И только тогда стало ясно, что в любой аналогичной Крыму ситуации украинская армия будет отстреливаться. России не впервой делать врагов из соседей. Украина – лишь очередное тому подтверждение.

: Випуск новин за 16:00: Продаж квитків до Європи. Запобіжний захід поліцейському

У випуску новин за 30 серпня станом на 16:00 – "Укрзалізниця" почала продавати квитки до Мінська, Риги та Вільнюса. Перший рейс у ці міста стартує 28 вересня. Квитки можна придбати на електронному сервісі. У Львові обрали запобіжний захід поліцейському, який напередодні збив на смерть двох хлопців.

Також у випуску:

Помер від раку депутат Держдуми Росії Йосип Кобзон, якому було 80 років.

Під посольством РФ активісти вимагають знайти зниклих на окупованому півострові кримчан.

Поліція затримала українця, який намагався перевезти через кордон книги з території Росії.

 

: Компанія Terrafugia анонсувала старт продажів першого летючого автомобіля

Летючі автомобілі, які впевнено розсікають поміж хмарочосами сучасних мегаполісів, – не така уже й далека мрія-фантастика. Про створення летючого авто свого часу гучно заявила компанія Terrafugia, заснована випускниками Массачусетського технологічного університету.

Японія серйозно зайнялася розробкою правил руху для автомобілів, здатних пересуватися як дорогами загального користування, так і повітрям, пролітаючи на невеликій висоті над землею.

Світові компанії-гіганти, так як і не відомі ще донедавна молоді розробники, наввипередки змагаються у створенні першої комерційної моделі автомобіля, що літає.

Авто, яке літає; літак, який їздить, – так, якщо коротко, можна описати цю крилату машину. Terrafugia Transition – двомісний автомобіль зі складаними крилами, оснащений гібридною силовою установкою, що працює як на викопному паливі, так і від літій-іонної батареї.

Terrafugia Transition – двомісний автомобіль, який може літати
Terrafugia Transition – двомісний автомобіль, який може літати

У повітрі транспортний засіб здатний розвивати швидкість 160 км/год, на землі – розганяється щонайменше до сотні. На одному баку цей "літакомобіль" може пролетіти 640 км. Корисне навантаження – 220 кілограмів, а максимальна висота лету – 3 тисячі метрів.

Одна з "фішок" апарата – функція миттєвого прискорення Boost, яка, як у комп'ютерній грі, на деякий час збільшує потужність двигуна. Крім звичних подушок безпеки, летюче авто оснащене парашутами – на випадок аварійної ситуації в повітрі. До своєї мети компанія Terrafugia йшла довгі десять років – і ось нещодавно заявила, що продажі її моделі-первістка стартують уже у 2019 році.

: Під арешт взяли поліцейського, який на смерть збив двох скутеристів на Львівщині

На Львівщині суд заарештував працівника поліції, який 28 серпня влаштував смертельну аварію в селі Жарків Бродівського району. Чоловік своїм автомобілем збив двох скутеристів віком 18 та 19 років.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

Згідно з рішенням Галицького районного суду, поліцейському обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою без альтернативи внесення застави. Зазначимо, що правоохоронець відсторонений від служби.

Затриманому повідомлено про підозру у порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб. Йому загрожує до 10 років в'язниці з трирічним позбавленням права керувати транспортними засобами.

: Випуск новин за 18:00: ДТП на Дніпропетровщині. Наркоторговці в Києві

У випуску новин за 30 серпня станом на 18:00 – на Дніпропетровщині, в місті Підгородне, водій на переході збив на смерть 15-річну дівчинку та втік. У столиці військова прокурора викрила і затримала злочинну групу, яка торгували зброєю та наркотиками.

Також у випуску:

У Львові обрали запобіжний захід поліцейському, який напередодні збив на смерть двох хлопців.

Помер від раку співак і депутат Держдуми Росії Йосип Кобзон, якому було 80 років.

Ірина Геращенко заявила, що стан здоров'я політв'язнів Олега Сенцова та Володимира Балуха погіршується.

среда, 29 августа 2018 г.

: Україна – чи не головний постачальник "живого товару" на секс-ринки світу

"Секс-тури" у Дніпрі організував громадянин Туреччини. Чоловік вербував дівчат, здебільшого – неповнолітніх, і орендував для них будинок, у якому дівчата мали продавати іноземцям своє тіло. А одну з дівчат для цього навіть відправив за кордон. І це далеко не єдиний подібний випадок.

Україна давно заробила репутацію одного з головних постачальників живого товару на секс-ринки світу. Лише 2017 року правоохоронці викрили 20 каналів незаконного вивезення людей закордон.

Маріуполь, Одеса, Харків, Дніпропетровщина – географія затримань ледь не по всій Україні. Торік правоохоронцям вдалося врятувати 70 дорослих, яких вивозили у сексуальне та трудове рабство. А також десятки дітей, з яких би зробили жебраків. Однак, реальна статистика набагато страшніша.


Директор правової допомоги ГО "Ла Страда-Україна" Марина Легенька

Потерпілі просять перш за все правового захисту – кажуть у громадській організації "Ла Страда". А його український закон чомусь гарантує лише спійманим работорговцям. Ще гірше тим, хто зараз закордоном. Їх МЗС України фактично не помічає.

Випадок з Таїландом. Там є особа, яку засудили до довічного ув'язнення, і вона відбуває там покарання. Хоча в Україні вона визнана жертвою работоргівлі. І цьому також потрібно надавати відповідної уваги,
– директор правової допомоги ГО "Ла Страда-Україна" Марина Легенька.

Найгірше те, що українські правоохоронці не надто тісно співпрацюють із закордонними колегами. А самі впоратися з цією проблемою не в силі. Адже торгівля людьми сьогодні – найбільш активний "чорний" бізнес у світі із річним обігом у десятки мільярдів доларів.

Торік правоохоронці виявили 111 работорговців, 43 особи затримали. Торговців людьми в Україні можуть посадити на 15 років. Однак, часто суди перекваліфіковують справу, і злочинців, які продавали чужі життя, садять умовно.

: Випуск новин за 22:00: Пожежа біля Новгородського. 1 млрд євро допомоги від ЄС

У випуску новин за 27 серпня станом на 22:00 – на фронті поранено одного українського військового, бойовики українські позиції поливали вогнем 7 разів, а в Новгородському ворог з вогнем пустив поля, полум'я вже впритул наблизилося до позицій ЗСУ, і загасити його бойовики не дають. Євросоюз та Україна погодили умови надання 1 мільярду євро макрофінансової допомоги.

Також у випуску:

У Києві на Печерську прорвало теплотрасу.

Розгін протесту в Молдові.

Затримання організатора секс-турів для іноземців у Дніпрі.

 

 

 

 

: Про об'єднання демократичних сил і що робити українцям, щоб не голосувати "за гречку", – експерт

Без об'єднання демократичним силам буде важко вибороти перемогу на майбутніх виборах як президента, так і до парламенту. Соціологи вважають, що голоси будуть розпорошені, а тому якісних змін в Україні знову не відбудеться. Якою може бути платформа для об'єднання, 24 канал розпитав у політичного експерта Олеся Донія.

– За 27 років українці можуть порівняти і політичні сили, і президентів. За умови виборів, звичайно, не все вдається робити. Суспільна реформація поки не помітна. Тільки збільшення патріотизму.

– А щоб не брати "гречку", треба мати інші життєві принципи. Проблема українців – у нас самих. Потрібно виховати в собі нові якості, і вже під них "підбирати" політиків.

Владу не можна використовувати з метою особистого збагачення – цього суспільство поки не розуміє. А політики – це відображення суспільства. 

* Про об'єднання демократичних сил вже заявляє ряд політичних діячів. Один з них – народний депутат, лідер партії "Народний контроль" Дмитро Добродомов. Далі – його слова.

– Ті самі люди знову і знову при владі. З чого ми взяли, що вони зміняться? У 1991 році ми мали шосту економіку в світі. А сьогодні ми боремося за введення мораторію на вивіз лісу-кругляка. Бо ми стали сировинним придатком. У тому числі джерелом дешевої робочої сили. Раніше їхали на заробітки і повертались. А зараз – забирають сім'ї.

– Тож перезавантаження країни – це те, без чого ми можемо втратити Україну. Потрібне об'єднання усіх демократичних сил, які сповідують однакові європейські цінності. Це і вступ до ЄС і НАТО, що ми мали зробити ще після Помаранчевої революції. І тоді ми б не втратили Крим – російські війська не наважились би вступити на нашу територію. Це і ефективна боротьба з корупцією: щоб прийшов інвестор і не боявся, що його гроші відберуть. 

* Мова йшла про об'єднання з політичною силою Анатолія Гриценка.

Як провести об'єднання демократичних сил і уникнути розпорошення – дивіться в інтерв'ю.

: Український воротар Лунін офіційно перейшов у "Леганес"

Мадридський "Реал" домовився із "Леганесом" про оренду українського голкіпера Андрія Луніна. Угода розрахована до 30 червня 2019 року.

Гравець збірної України виступатиме під 99-м номером. Про це інформує офіційний сайт клубу.

Офіційне представлення Луніна у новому клубі відбудеться 30 серпня

Зазначимо, минулого сезону "Леганес" фінішував на 17-му місці у турнірній таблиці Примери. Наразі він йде 16-м після двох турів.

Більше новин зі світу спорту читайте у нашому розділі Спорт24

: Голос Америки. Волкер розповів, що очікувати від Росії в Азовському морі

У свіжому випуску "Голос Америки" – Курт Волкер не очікує агресивних дій від Росії в Азовському морі, однак радить готуватись до усього.

Також у випуску: 

Дональд Трамп розриває угоду про вільну торгівлю з Канадою і Мексикою – NAFTA.

Прощання із Маккейном триватиме кілька днів й із почестями, які мали лише 30 американців.

: "Ми ж забили два "Славії", – Хацкевич висловив оптимізм щодо матчу-відповіді "Динамо" з "Аяксом"

"Динамо" приймає "Аякс" у плей-оф Ліги Чемпіонів після поразки 1:3. Від "Динамо" чекають єврокубкового подвигу. Головний тренер команди Олександр Хацкевич був доволі оптимістичним у своїх висловлюваннях.

Поразка залишає примарні шанси киянам на шляху до групового етапу Ліги Чемпіонів. 

Букмекери оцінюють перспективи біло-синіх на подолання амстердамського бар'єру у співвідношенні шість до одного.

Ми ж забили два голи, коли грали у ЛЧ зі "Славією". Звісно, ми змінимо нашу гру. Агресія, пресинг з перших хвилин, і не забувати про оборону – адже атака у "Аякса" доволі сильна,
– розповів головний тренер "Динамо" Олександр Хацкевич.

Ерік тен Хаг, головний тренер "Аякса", у свою чергу запевняв, що у арсеналі його команди є кілька моделей гри, і хоч "Динамо" буде атакувати більше, це не означатиме, що "Аякс" притиснеться до своїх воріт.


Головний тренер "Динамо" Олександр Хацкевич

Генеральний директор "Аякса" і відомий у минулому ворота Едвін ван дер Сар підкреслив, що Ліга Чемпіонів – безцінний досвід для вихованців клубу, "лакмусовий папірець" для оцінки роботи академії. На його думку, "Динамо" теж не проти перевірити на такому рівні свою "молоду кров".


Ерік тен Хаг, головний тренер "Аякса"

Одним із вихованців дитячо-юнацької школи "Динамо" є Артем Бєсєдін – основний нападник команди, який, щоправда, через пошкодження, ймовірно, не зіграє проти "Аякса". А от гості із Амстердама в атакувальній ланці чекають на підсилення – у стрій повертається бразильський нападник Давід Нерес.

Матч стартує у вівторок о 22 годині за київським часом.

: Ринок оцінки нерухомості в Україні: під реформами запрацювали нові корупційні схеми

Масштабний схематоз намагались впровадити 6 років. З третьої спроби це вдалось. Тепер у Києві завдяки реформі ринку оцінки нерухомості в Україні три дуже близькі фірмочки викачують з людей гроші за повітря, поки ніхто цього не помічає.

Реформа ринку оцінки нерухомості в Україні починалася із благого наміру – змусити українців чесно платити податки.

Наприклад: є будинок в Обухові, що під Києвом. Квартири на 53 квадратних метри тут продаються по 700 – 800 тисяч гривень. Але кілька років тому таку квартиру в цьому будинку за 149 тисяч гривень. Принаймні, так пройшло по документах. Навіщо? Часто так роблять, аби менше заплатити податку із прибутку від продажу.

Якщо ти часто купуєш та продаєш нерухомість, то маєш заплатити податок – 5% від її вартості. Хитрість у тому, що оподатковується не ринкова вартість, а та, яку вкаже оцінювач. То ж складання занижених оцінювань майна стало повсякденною практикою, а для нечесних оцінювачів – своєрідним бізнесом.

Контролювати оцінювачів з боку держави повинен Фонд державного майна. Саме він визначає порядок оцінки, саме він видає оцінювачам сертифікати. Він же має ці сертифікати за порушення анульовувати. До речі, квартиру в Обухові обрали для розслідування не випадково. За заниженою у п'ять разів ціною, по документах, її купував співробітник Фонду державного майна.

Півроку тому в парламенті вирішили нарешті серйозно взятися за цю проблему і змінити сам порядок роботи оцінювачів. В грудні 2017 року ВР ухвалює бюджет на наступний рік, під вечір цього напруженого дня з легкої руки нардепа від БПП Максима Курячого в податковий кодекс пропихують дуже важливі зміни.


Максим Курячий

У податковий кодекс пропхали створення єдиної бази даних про всі оцінки нерухомості в Україні. В її складі: банк звітів про оцінку та електронний модуль. І те, і інше контролює та адмініструє Фонд держмайна. Але оцінювач не може просто взяти і передати свої документи в базу. Між ним та Фондом у закон втулили посередника – електронний майданчик.


У закон втулили посередника – електронний майданчик

Тепер оцінювач надсилає свій звіт на сайт посередника, а той уже передає його Фонду. Якщо модуль визнає оцінку адекватною, тобто відповідною ринковій, звіт реєструють і присвоюють йому унікальний номер.


Якщо модуль визнає оцінку адекватною


Якщо модуль визнає оцінку не відповідною ринковій

За цим номером нотаріус перевіряє, що оцінка затверджена, і оформлює продаж майна. Якщо ж модуль виявить заниження, система не реєструє звіт, і продаж здійснити неможливо.

курячий
Автор правок Максим Курячий переконує, що боролися лише за хороше

У Фонді держмайна радо звітували: у бюджет у справді закрапали мільйони відвойованих податків. Тим часом в іншому місці теж почало накрапувати: мільйонні заробітки раптом потекли в кишені посередників.

Детальніше про схеми реформи ринку оцінки нерухомості в Україні – дивіться у програмі "Наші гроші".

: За що друзі Порошенка отримують мільйонні дотації: деталі у цифрах

У ВР намагаються пропхати закон щодо сонячної енергії. Наче все чудово – це треба підтримувати. І от дружина Авакова вклала 35 мільйонів гривень у цей бізнес. І дивним чином у ВР зареєстрований законопроект, який забороняє зниження закупівельних цін державою до 2020 року. У Європі вартість мегават в годину – 8,5 євроцентів. В Україні – 15. Та сприяння обраним у нас не поодиноке.

187 мільйонів – таку суму дотацій отримала вінницька птахофабрика, яка належить Юрію Костюку.

Кошти колишньому заступнику голови адміністрації президента надані на часткове відшкодування вартості будівництва тваринницьких ферм.


Птахофабрика належить Юрію Костюку

Ще 22 мільйони гривень отримало підприємство "Аграрна компанія 2004", яке належить нардепу від "Волі народу" Сергію Лабазюку. 


"Аграрна компанія 2004", яке належить нардепу від "Волі народу" Сергію Лабазюку

Загалом на цю програму в бюджеті закладено 2,3 мільярда гривень.


Скільки на цю програму закладено в бюджеті

У 2017 році підприємства Костюка (холдингу МХП) отримали скандальну суму дотацій — 1,4 мільярди гривень. А це 35 % коштів, які держава виділила на підтримку аграрної галузі. 


Це 35 % коштів, які держава виділила на підтримку аграрної галузі

Повний випуск програми "Вєсті.UA" дивіться тут.

: Від чого готові відмовитися росіяни на користь смартфона: шокуючі дані

Пиня минулого тижня побував у Курску, де непробивний фундамент його електорату бився за царські обійми. Інші в тримтячих руках тримали смартфони, аби "запєчєтліть" Путіна і додати до своєї домашньої колекції унікальний знімок. Бо давно відомо, що в кожної російської родини може бути і холодильник порожній, але на стіні повинен висіти портрет улюбленого президента.

Заради чого ще росіяни готові голодувати – знають цифри.

25 % росіян готові відмовитися від їжі та ліків на користь смартфона. 20 % – позбавили би себе теплих речей у холодну погоду. 22 % росіян не можуть розлучитися зі смартфоном навіть у душі.


Скільки росіян не можуть розлучитися зі смартфоном навіть у душі

45 % – не в змозі залишити у спокої свій гаджет під час їжі. При цьому на Росії понад 15,6 % усього населення користується виключно мобільним інтернетом. Левова частка з який бідні верстви – мешканці села. Це більше, ніж в Іспанії (15%), Франції (9,8% ) та Великобританії (5%).


Левова частка з користувачів бідні верстви – мешканці села

Повний випуск програми "Вєсті Кремля" дивіться тут.

: Випуск новин за 09:00: Відмова у помилуванні Сенцова. Спалення машини активіста

У випуску новин за 28 серпня станом на 09:00 – Москва не погодилась помилувати Олега Сенцова навіть після звернення Архієпископа Сімферопольського. На Харківщині невідомі спалили машину місцевому активісту Анатолію Банген.

Також у випуску:

На передову бойовики повернули танки.

Трамп і Меркель телефоном поспілкувалися про Україну.

Раритетний комп'ютер Apple-1 продадуть на аукціоні.

: На Харківщині місцевому активісту підпалили машину

На Харківщині невідомі підпалили машину місцевому активісту та добровольцю. Анатолій Банген пройшов АТО як добробатівець, власноруч робив бронежилети для бійців, а зараз є районним депутатом і бореться з корупцією в Дергачах. Чоловік переконаний, підпал став помстою за його діяльність.

Анатолій Банген відомий у Дергачах доброволець, волонтер і активіст. У 51 рік він пішов у добровольчий батальйон. Повернувшись з війни, почав робити бійцям бронежилети найвищого 5-го класу захисту. Сам виточував пластини і відправляв їх на передову.

На день незалежності активіст поїхав у Київ отримати нагороди від батальйонів і орден від волонтерів. А вже 25 серпня, коли повернувся з Києва додому, йому підпалили машину. 

У Дергачеві саме тривали святкування дня міста. Сусіди переконані: зловмисники навмисно спланували дату нападу. Хотіли залишитися непомітними. 

Анатолій Банген переконаний, підпал – це відповідь на його розслідування. Він бореться з хабарництвом у лікарнях і навчальних закладах. Окрім того, разом із територіальною обороною активіст неодноразово зупиняв незаконну вирубку дубів поблизу міста. А нещодавно взявся аналізувати результати капітального ремонту місцевих доріг. На роботи витратили майже мільйон гривень. Однак, за підрахункам Анатолія Бангена, насправді ці роботи коштували значно дешевше, та й зробили їх не повністю. 

Хто та чому, підпалив автівку депутата, зараз встановлює поліція. За це зловмиснику загрожує від 3 до 15 років позбавленням волі. Чоловік говорить, що до підпалу неодноразово чув погрози телефоном і у соцмережах.

: Випуск новин за 10:00: Розшук Вадима Тітушки. Секс-бізнес в Україні

У випуску новин за 28 серпня станом на 10:00 – Горезвісного Вадима Тітушка, прізвище якого стало загальною назвою для найнятих провокаторів, оголосили у розшук. Його підозрюють у скоєні розбійних нападів з метою пограбування в складі організованої групи. У Києві та Дніпрі викрили злочинців, які залучали дівчат до надання інтимних послуг.

Також у випуску:

На передову бойовики повернули танки. Після тривалого затишшя ворог обстріляв селище Лебединське. 

Росія вдруге відмовила Архієпископу Климентові у помилуванні Олега Сенцова. 

У Києві зіштовхнулись одразу 7 авто, є постраждалі. 

На Харківщині невідомі підпалили машину місцевого активіста Анатолія Бангена.

: Організатору секс-турів загрожує до 12 років позбавлення волі

У Дніпрі для інтимних розваг громадянин Туреччини орендував цілий будинок, вербуючи неповнолітніх дівчат. Одну з дівчат для цього навіть відправив за кордон.

Україна заробила репутацію одного з головних постачальників живого товару на секс-ринки світу. Троє клієнтів та четверо дівчат, троє з яких неповнолітні. Усі вони перебували в будинку коли із обшуками прибула поліція.

Секс-тури організував 40-річний громадянин Туреччини. Для цього він винайняв будинок у Дніпрі. За надані там послуги у клієнтів просив чималі кошти.

Громадяни Туреччини приїжджали в Запоріжжя, їм організовувався трансфер у місто Дніпро. Такий тур коштував 2-3 тисячі доларів за 3-4 доби відпочинку,
– повідомив заступник відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Роман Захаров.

Організатора вже затримали. За словами Захарова, вказаному фігуранту було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, із можливістю внесення залогу у півмільйона гривень.

поліція
Затримані повії

Україна – один з головних постачальників "живого товару" у світі. Лише у 2017 році правоохоронці викрили 20 каналів незаконного вивезення людей за кордон. Маріуполь, Одеса, Харків, Дніпропетровщина – географія затримань ледь не по всій Україні.

Минулоріч правоохоронцям вдалося врятувати 70 дорослих, яких вивозили у сексуальне та трудове рабство. А також десятки дітей, з яких би зробили жебраків. Однак, реальна статистика набагато страшніша.

Потерпілі просять перш за все правового захисту, кажуть у громадській організації Ла Страда. А його український закон чомусь гарантує лише спійманим работорговцям. Ще гірше тим, хто зараз за кордоном. Їх МЗС України фактично не помічає.

Випадок є у нас з Тайландом. Там на сьогоднішній день є особа, яку засудили до довічного ув'язнення. Однак в Україні вона визнана жертвою работоргівлі,
– зазначила директор правової допомоги Марина Легенька.

Найгірше те, що українські правоохоронці не надто тісно співпрацюють із закордонними колегами. А самі впоратися з цією проблемою не в силі. Адже торгівля людьми сьогодні найбільш активний чорний бізнес у світі із річним обігом у десятки мільярдів доларів. Торік правоохоронці виявили 111 работорговців, 43 особи затримали.

Торговців людьми в Україні можуть посадити на 15 років. Однак, часто суди перекваліфіковують справу, і злочинців, які продавали чужі життя, садять умовно.

: Випуск новин за 12:00: Різке похолодання в Україні. КПП "Майорське" знову працює

У випуску новин за 28 серпня станом на 12:00 – до зими далеко, проте осінь уже дихає в спину. Першими різке похолодання на собі відчують мешканці Західної України. Там синоптики обіцяють сильні дощі з градом, та ще й із сильним вітром. Контрольно-пропускний пункт "Майорське" після обстрілу бойовиками відновив свою роботу. І з 6 години ранку працює у штатному режимі.

Також у випуску:

На передову бойовики повернули танки. Після тривалого затишшя ворог обстріляв селище Лебединське. Крім того, бойовики поранили мирну жительку Верхньоторецького. Також поранення зазнав і один наш військовий. 

Директор ДБР Роман Труба дав перший брифінг. 

Росія вдруге відмовила Архієпископу Климентові у помилуванні Олега Сенцова.

Понад три тисячі людей евакуювали через вибух біля Статуї Свободи у США. 

: "Перемоги" держструктур, або катаклізми національного масштабу

В принципі, в умовах, коли керівництво району влаштовує урочисте свято з відкриття туалету в школі, а президент перерізає стрічки на кожен новий кілометр якоїсь дороги, такий випуск можна було б робити щотижня. Але я стримуюсь. Та не можна ж стримуватись постійно. Тому що роботу людини, колективу, установи визначають через те, чим вони пишаються, про що хочуть розповісти.

Що ми можемо сказати про роботу закарпатської поліції, яка звітує про боротьбу із незаконною вирубкою лісу? Почекайте. Вирубка лісу – це величезна проблема, я ж згоден. Фотографії облисілих Карпат тому наочна візуалізація.

Незаконні рубки ведуться у промислових масштабах. І промисловими методами. Гірські та лісові дороги перериті вантажівками. І в принципі, ситуація з вирубкою лісу вже не на межі екокатастрофи, а біжить від цієї межі кудись за обрій. Потім вона повернеться у вигляді селю, тому що воду на схилі не стримує жодне дерево, постукає у найближчі двері і скаже: "Любі, я вдома". Ми тоді ще побачимо в новинах тривожні сюжети, а з бюджету докинуть грошей на відновлення того, що могло б бути і не зруйноване.


Вирубка Карпат

Але окей, я відволікся. Ми ж про закарпатську поліцію. Отож, у вас є цілий регіон, який рубає дерева із завзятістю видобутку бурштину. Новина: у двох районах зафіксували незаконні рубки. В одному районі правоохоронці затримали 70-річного діда, який перевозив 4 кубометри дрів. Це на кілька місяців опалювання хати. І героїчно конфіскували машину. В сусідньому районі – чоловіка, який зрубав десять смерек.

І можна було б сказати, що вони порушили закон. Це будуть правильні слова, вони його дійсно порушили. І мають тепер, вочевидь, нести якусь відповідальність. Але я більш ніж певен, що доки обидва ці чоловіка сиділи у райвідділках і заповнювали папірці, повз ці райвідділки проїхали десятки КрАЗів, доверху завантажених деревиною.


Карпати вирубують у промислових масштабах

Думка про те, що чиїсь великі злочини нівелюють чиїсь малі – неправильна. Але хизуватись перемогою на прикладах діда з одним штабелем дрів? Ви що, знущаєтесь?

У Миколаївській області поліція відзвітувала про перемогу над наркоплантацією. Вони "потужно спрацювали", накривши інваліда першої групи, який вирощував для свого вживання 8 кущів конопель. Це страшний злочин, звісно. Щоправда навіть у поліції зрозуміли, що щось воно не тягне за показниками і дорвали ще купу диких конопель, акуратно перерахувавши кожну стеблинку.

То, мабуть, мало сенс, тому що 8 рослин – це адміністративне порушення, а 300 – це гарантоване позбавлення волі невиліковно хворому і зірочка героям обшуку. Щоправда, керівник обшуку вже встиг потрапити в СІЗО за хабар, але не сумніваюсь – він вийде і нагорода дожене героя.

У Херсонській області поліція завдала нищівного удару по корупції. Це буде взагалі окрема історія. Управління захисту економіки встановило, що військовослужбовець за контрактом, "діючи зумисно та протиправно у своїх матеріальних інтересах", зробив… Дідька лисого, хто з вас вгадає. Ні, він нічого не вкрав. Не розбодяжив дизпаливо, не дав комусь покататись на бронетранспортері за гроші і вже, тим більше, не виніс зі складу кілька автоматів. Він, "діючи зумисно та протиправно", працював 10 днів вантажником у якогось місцевого підприємця і заробив, зумисно та протиправно, півтори тисячі гривень.

І херсонське управління економічної безпеки захистило державу від такого неподобства. Склало протокол про корупційне правопорушення. Притягло його до суду, де прокурор захистив економіку рідного краю і вимагав покарання. І суд захистив місцевий бюджет. Тим більше контрактник і не відпирався, і вкатав йому штраф у 5 тисяч гривень. І конфіскацію незаконно заробленої "півторашки".

Резонансна справа. Аплодую.

Саме за рахунок солдата, який іде підробляти заради 1500 гривень ми і повернемо кредити МВФ. Думка про те, що чиїсь великі злочини нівелюють чиїсь малі – неправильна. Але є речі, які робити просто соромно. А розповідати про них – має прирівнюватись до акту зоофілії в публічному місці. У нас ви їх регулярно знайдете в прес-релізах держструктур.

: "Ми просто пішли на прорив": історія українського воїна, від якої перехоплює дух

24 канал пропонує історію з перших уст українського військового – Ігора Бездуха, десантника, учасника АТО у 2014 – 2015 роках.

Передаємо пряму мову військового.

"Почала застосовуватись зброя – це було зрозуміло, що зупинки вже не буде.

Якщо би не попав у Збройні Сили України, в добровольчі батальйони, то би було все одно, я би пішов захищати, то не мало значення для мене ніякого. Захищати свою країну – то обов'язок кожного чоловіка, по-перше.

Рідна 80-а бригада поїхала на Схід 8 березня виконувати бойове завдання. Коли я взнав, що бригада поїхала, особисто звернувся у військкомат, просив направити на службу. Мені така була відповідь, кажуть, трошка… На той час мені було 41 рік. Чуть-чуть застарий (усміхається, – ред.).


Ігор Бездух дуже хотів потрапити на Схід, аби захищати землю


Повістка на день народження – найкращий подарунок

21 липня, коли виповнилося мені якраз день народження, зранку подзвонили – прийшла повістка. Для мене то був, напевно, найкращий подарунок. Прийшов, пройшов медкомісію, якраз і повіку вже достиг (сміється, – ред.).

Багато ще було також ейфорії. Знаєте, всі думали, що то простіше. Коли приїхали туди, відчули, що воно не так просто, як здається. Прилетів нам "привіт" з Росії. З-за кордону вдарили по нас установки "Смерч"... Горів асфальт, реально горів асфальт.

І почали атакувати 129-ий. На жаль, в тому БТРі було 19 десантників. Жоден не повернувся з бою. На даний час ще по ДНК не всі встановлені загиблі, багато є вже похованих, перепохованих.


Досі не всі загиблі встановлені по ДНК 

Було так, що ми з блокпосту "Ротор", це під "Металістом", ми вийшли. Виводили два танки. І ми вже зранку вийшли, будем так говорити, з кільця. Пізніше пішла незрозуміла команда від першого танку – повернутися також нам на "Ротор". До цих пір ми не розуміємо, чому. Ми вже були в безпечній зоні.

Проїхали ми, назад повернулися. Танкісти з нами. Там ми зустріли два підрозділи "Айдару". Це була група "Грізлі" і група "Термінатора". Навіть на їхні питання, а чому ви повернулися, ми також не могли дати відповіді. "Айдар" відходить від нас, каже, з вами скучно, ми вже знаємо, що попали вони тоді в засідку. Засідка була зроблена під нашим державним прапором. З 24 хлопців на даний час знаємо, що тільки вижило 4. Це з групи "Грізлі" і "Термінатора". Один з них, "Пітон", доповз до нас, попередив про небезпеку, про засідку. Рішення як такого, щоби просити в них коридору, навіть думки про то не було. Ми просто пішли на прорив.


Досі війскові не розуміють, навіщо їм сказали повернутись в небезпечну зону

Бій вели на ходу. Засада була довжиною десь до 3 кілометрів. Їм потрібна була техніка. Ми так розуміємо. Що хотіли на нашій техніці увірватися в Щастя. О 5 годині я був поранений перший раз. Я його не відчував, того поранення. То просто я їм обіцяв, що ми вийдемо всі. Мене то тримало. П'ятеро чоловік загинуло в мене в БТРі після прямого попадання. Решта хлопців були поранені, двоє було вцілілих.


"П'ятеро чоловік загинуло в мене в БТРі ..."

В мене єдиний був страх, я от відчув страх, коли ми виїхали на міст. А я знаю, що міст тримає 4-а рота. І коли піднімається наш боєць 4-ї роти з 26-ою мухою на плечі і наводить на нас. І от тоді я чесно, тоді я вперше, то був такий страх… БТРом зістрибувати з мосту з розбитим бортом, з пораненими – ми би не виплили. І хлопців би там не знайшли. То, фактично, відразу, на смерть. Була думка розстріляти його, чесно. Єдине, що мені прийшло в голову, я крикнув до навідника ствол підняти вверх. І ствол на бойовій машині був піднятий вертикально, тобто означало, що ми не будемо вести. І такий той його рух (крутить рукою по колу) – проїжджайте… Я готовий його тоді був розцілувати всього.

Після демобілізації дуже складно було адаптуватися. Знаєте, коли шикування. І приходиш за паркан. Ще перший день – ще нічого. Зранку встаєш – і таке відчуття, що ти за парканом життя. За місяць два рази виходив з хати. Не хотілося просто нікого бачити, нікого чути. В сім'ї я взагалі мало слів вживав: так, ні, дякую – все. В мене мій навідник приходив до мене до хати, виключав телевізор, переключав мені просто новини. Воно певний період має пройти.


Після демобілізації – "таке відчуття, що ти за парканом життя"


"За місяць два рази виходив з хати"

По стану здоров'я я не міг вже проходити службу в рідній бригаді, на жаль, то мене замінив син. А мені запропонували проходити службу в обласному військовому комісаріаті.

Мене найбільше зачепило, коли був призов у Збройні Сили України строковиків. І Львівщина, ну будемо так говорити, – осередок Західної України, патріоти – і не може знайти 500 юнаків, які би могли захищати, навіть не захищати, а проходити військову службу у Збройних Силах. Реально. Мене то так здивувало, мене настільки було гидко, що багатьох знаю, багатьох… "Я би пішов, але, але…". Навіть якщо пояснити "але", вони не можуть пояснити конкретно. Чого ти не підеш? "Це марно викинутий час". Для кого марно?


"Живи вільно – помри гідно" – написано на руці 

Для мене особисто всі, всі люди діляться на три категорії: ті, що воюють, ті, що допомагають і ті, що не заважають. Решта – то є просто ворог".

: Скандального директора бронетанкового заводу не пустили на роботу: деталі

Працівники львівського бронетанкового заводу протестуючи, не пустили на роботу директора, якого підозрюють у корупції. Відтак його звільнили. Відповідний указ підписали сьогодні. Хоча ще вранці, він намагався пройти на роботу.

Про це інформує "Варта 1".

Працівники львівського бронетанковго заводу перегородили дорогу директору, якого через підозру у корупції відсторонили від роботи. Роман Тимків пояснив, що вирішив повернутися, бо мовляв учора закінчився термін відсторонення його від посади. Так само як і в його заступника. Обурені цим фактом працівники заводу зібрались на вході і таки не пропустити керівництво в середину.

Опір і перешкоджання трудовій діяльності – за межами чинного законодавства. Компетентні органи будуть розбиратись,
– зазначив колишній директор бронетанкового заводу Роман Тимків.

Працівник заводу Віктор розповів, що директор довів завод до такого стану, що люди були ним не задоволені, роботи не було, заробітня плата не виплачувалась. Відтак колектив більше не хоче бачити Тимківа на підприємстві.

: Випуск новин за 14:00: Аварія з туристами на Одещині. Скасування візиту глави МЗС Канади

У випуску новин за 28 серпня станом на 14:00 – на Одещині поблизу села Грибівка перекинувся мікроавтобус із відпочивальниками. Люди їхали з Кривого Рогу до Затоки. 11 осіб, серед яких троє дітей, отримали травми різного ступеня тяжкості. Міністерка закордонних справ Канади Христя Фріланд раптово скасувала візит до України.

Також у випуску:

Директор ДБР Роман Труба не призначить жодного кандидата на керівні посади в Бюро через зіпсовану репутацію. 

На Харківщині невідомі підпалили машину місцевого активіста Анатолія Бангена.

На передову бойовики повернули танки. Після тривалого затишшя ворог обстріляв селище Лебединське. Крім того, бойовики поранили мирну жительку Верхньоторецького. Також поранення зазнав і один наш військовий.

Контрольно-пропускний пункт "Майорське" після обстрілу бойовиками відновив свою роботу. І з 6 години ранку працює у штатному режимі.

: Випуск новин за 16:00: Військові навчання Росії. Стрілянина в Одесі

У випуску новин за 28 серпня станом на 16:00 – Росія готується до наймасштабніших військових навчань "Схід-2018". В Одесі 22-річна дівчина відкрила стрілянину в курортному районі Аркадія.

Також у випуску:

На Одещині поблизу села Грибівка перекинувся мікроавтобус із відпочивальниками. Люди їхали з Кривого Рогу до Затоки. 11 осіб, серед яких троє дітей, отримали травми різного ступеня тяжкості.

Міністерка закордонних справ Канади Христя Фріланд раптово скасувала візит до України.

Директор ДБР Роман Труба не призначить жодного кандидата на керівні посади в Бюро через зіпсовану репутацію.

На передову бойовики повернули танки. Після тривалого затишшя ворог обстріляв селище Лебединське. Крім того, бойовики поранили мирну жительку Верхньоторецького. Також поранення зазнав і один наш військовий.

Контрольно-пропускний пункт "Майорське" після обстрілу бойовиками відновив свою роботу. І з 6 години ранку працює у штатному режимі.

: Крути: історія однієї "зради", що стала перемогою

Більшовицький переворот 1917-го у Петербурзі пустив на дно Російську Імперію. Спроби Миколи Другого гратися у дипломатію призвели до зречення від престолу. Через два дні після цього у Києві з'явилася своя влада – Центральна Рада. Її першим документом стало проголошення автономії України.

Тоді у Петербурзі не було діла до українських земель, поки у Києві не проголосили УНР. І коли більшовики остаточно закріпились на Росії, розпочалась підготовка війни за колишню "Малоросію".

"Так чи інакше, а нам необхідно повернути Україну Росії. Без українського вугілля, заліза, руди, хліба, солі, Чорного моря Росія існувати не може, вона задихнеться, а з нею і радянська влада і ми з вами", – сказав тоді народний комісар закордонних справ РРФСР Лев Троцький.

Наприкінці Першої світової в Україні залишалося до двох мільйонів військових, частина з яких – росіяни. Вони масово залишали фронти в напрямку на схід. Орди дезертирів через засланих більшовицьких агітаторів скеровували багнети на українську владу у Києві.

Перші спроби наступу на столицю відбулись в листопаді 17-го. Біля Жмеринки Павлу Скоропадському із 1-им українським корпусом вдалось розброїти більшовиків революціонерки Євгенії Бош.


Павло Скоропадський

Наступним кроком підкорити Київ мав бути З'їзд робітників, працівників і селян. Більшовики планували переобрати і очолити Центральну Раду. Але і цей план провалився. Усе завершилося підтримкою чинної Центральної Ради і ІІІ Універсалом.

У цей самий час більшовики вже стягували війська до кордонів України, щоб захопити молоду республіку силою.

На нас готується похід! Ми відчули, що нам, українським демократам, в спину хтось готує ніж... Більшовики концентрують своє військо для розгрому Української республіки... Перші ешелони з Гомеля підходять до Бахмача!
– заявив військовий міністр Симон Петлюра 6 грудня 1917 року на з'їзді Центральної Ради.

Але військовий міністр залишається непочутим. За кілька тижнів кількість росіян у Харкові зросла до 10-ти тисяч, і вони легко роззброїли український гарнізон. Далі червона орда потекла на Київ.

Загалом на початок війни російсько-більшовицькі сили, виставлені проти УНР, нараховували 110 тисяч бійців. 40 тисяч багнетів на Дніпропетровщині, понад 50 тисяч солдатів фронтових військ і ще 20 – мобілізованих із російських міст біля північних кордонів (Чернігівщина і Харківщина).

На противагу Радянській Росії УНР могла протиставити лише стотисячне військо. Але тодішні мрійники-демократи Володимир Винниченко та Микола Порш розпустили ці війська. Єдиною обороною залишилися на швидку руку створені Симоном Петлюрою загони добровольців та вільне козацтво.

По сигналу з Москви в грудні 1917-го Україною покотилися більшовицькі повстання. Південь і Лівобережжя опинилися в руках комуністів. 25 грудня 30-тисячна російська армія вирушила з Гомеля і Брянська в Україну. Загалом штурмувати Київ йшло чотири групи більшовицького війська. 27 січня три групи російських окупантів перетнулися в Бахмачі – крупному залізничному вузлі за 200 кілометрів від Києва. Дорога "червоним" здавалася прогулянкою, а Київ – легкою ціллю.

На початку січня в столиці УНР оголосили загальну мобілізацію. Добровольців до новостворених куренів стрільців шукали серед юнацтва і студентів.


У січні 1918-го в УНР оголосили мобілізацію

Разом з добровольцями захисників Києва назбиралося менше трьох тисяч осіб. До стрільців доєдналися юнкери із школи Хмельницького та бійці Червоного куреню смерті.

Сотник Аверкій Гончаренко, відповідальний за швидко назбираний загін, приймає рішення зустріти 4-тисячну армію більшовиків Муравйова за 180 кілометрів від Києва. 600 бійців рушили до станції Крути.

Чому бій під Крутами не став поразкою для України – дивіться у програмі. 

: "Потрібно називати їхніми іменами вулиці": в Україні згадують жертв Іловайської трагедії

В ці дні в Україні згадують жертв Іловайської трагедії. В Києві біля Михайлівського собору 28 серпня проходить Молебень за загиблими.

Про це розповіла кореспондентка 24 каналу у прямому ефірі.

27 серпня біля Меморіалу пам'яті зібралося багато людей, зокрема матерів, дружин та родичів загиблих воїнів під час боїв в Іловайську. Вони планують покласти квіти та помолитися за жертвами Іловайської трагедії.

Наразі біля Михайлівського собору проходить Молебень за загиблими. Після неї заплановано запалення Вічного вогню.

Журналістка 24 каналу поспілкувалася з батьком одного з загиблих воїнів. Він розповів, що потрібно згадувати загиблих, потрібно називати їхніми іменами вулиці та школи і кожен день молитися за мир в Україні, щоб жоден хлопець більше не загинув у цій російсько-українській війні.

Що таке Іловайський котел?Бойові дії, що розгорнулися під містом Іловайськ Донецької області у серпні 2014 року. 18 серпня у ході запеклих боїв українські силовики увійшли в Іловайськ та змогли взяти під свій контроль частину міста. Проте після заходу у тил регулярних російських військ 23-24 серпня, а також через дезертирство окремих українських підрозділів, іловайське угрупування опинилося в оточенні.

У ніч з 28 на 29 серпня президент РФ Володимир Путін закликав окупаційні війська відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. Українські військові організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами. Проте колони були розстріляні на марші.

: Випуск новин за 18:00: Роковини Іловайської трагедії. ДТП в Одесі

У випуску новин за 28 серпня станом на 18:00 – в Україні в ці дні згадують жертв Іловайської трагедії. Як відомо, в кінці серпня наші бійці опинилися в оточені, і в ніч з 28 на 29 серпня колони українських військових були розстріляні на марші. На Одещині поблизу села Грибівка перекинувся мікроавтобус із відпочивальниками. 11 людей поранено, серед них троє дітей.

Також у випуску:

Україна закрила своє представництво у статутних органах СНД.

Екс-президент Польщі Валенса запропонував висунути Сенцова на Нобелівську премію.

Омбудсвумен Росії пропонує обмінятися затриманими моряками.

: "Тут на кожному кроці жахи війни": мер Львова Андрій Садовий відвідав міста на сході України

Команда міського голови Львова Андрія Садового долає тисячі кілометрів на Схід, аби розпочати важливу розмову – як зберегти країну? Слов'янськ, Краматорськ, Запоріжжя, Авдіївка, Маріуполь, Нікополь, Дніпро – години дискусій, десятки зустрічей і люди – активісти, підприємці, управлінці міст, яким потрібна успішна країна.

За словами дружини Анрдія Садового Катерини, в Авдіївці емоції беруть гору, адже там на кожному кроці жахи війни. Проте українські військові досі не втрачають гумор.

Про те, що Слов'янськ – це Україна, розумієш вже на під'їзді в місто. Там люди прагнуть розвитку та миру. Дискусійний майданчик світового взірця – "Урбан Толк" збирає городян. Топ-менеджери міської ради Львова діляться стратегіями успіху – розвиток міста, архітектура, туризм, креативні рішення, ІТ.

Фото на в'їзді до Слов'янська
Фото на в'їзді до Слов'янська

Слов'янськ – це столиця солі. "Місто має стати брендом" – рекомендує Андрій Садовий. Йому до 50-річчя, яке він зустрів на Сході, подарували упаковку солі, щоб він відчував смак життя. "Це найоригінальний подарунок за все моє життя", – зазначив мер Львова.

Краматорськ – неофіційна столиця ювелірних прикрас. Топ-тема "Урбан толк" – пошук шляхів для розвитку й залучення ресурсів.

В'їзд до Краматорська
В'їзд до Краматорська

"Знаю, що Краматорськ цього року буде святкувати 150 років. В такий день треба терміново звертатись до уряду, адже щонайменше 150 додаткових мільйонів на таку дату уряд міг би виділити", – сказав Садовий.

Промисловий туризм – ще одна ніша для Краматорська.

Краматорськ має насправді унікальні виробництва та підприємства. В світі є такий кластер, як промисловий туризм. І дуже багато людей з радістю хотіли б побачити ті краматорські масштабні вироби і за це ще й гроші платили, – сказав Садовий.

Серце української промисловості й водночас найзеленіший регіон на Сході – Запоріжжя. Неформальна дискусія триває тут, мабуть, найдовше. З'ясовується, що мрія Запоріжжя – це сучасний аеропорт. 

З кожним містом градус дискусій стає вищим. На зустрічі приходять чимраз більше людей. У Маріуполі говорять про закритість влади. Адже вхід до більшості міських рад в Україні – за перепустками і лише для працівників мерій. Досвід Львова – протилежний.

Що я зробив одним з перших? Ми ліквідували будь-який бар'єр входу в мерію. Люди можуть вільно туди заходити. Влада не має права ставити мури чи будувати бар'єри між людьми, які ми обрали між собою, між тими, хто має служити людям,
– заявив мер Львова.

Дніпро – перлина Сходу. Андрій Садовий вже традиційно наголошує – для успіху міста потрібна сильна команда. "Мій головний посил: друзі, беріть на роботу людей, які мудріші, талановитіші та успішніші від вас. І тоді все зможете зробити", – наголосив він.

7 міст, 6 днів, перші підсумки – потрібен перезапуск.

Якщо в кожному місті з'являються мудрі люди, які починають думати, то місто починає зростати. Тоді зростає вся Україна. Насправді міста є неймовірним ресурсом. Я завжди називаю міста турбоактивними двигунами, бо якщо запускати їх на повну потужність, то вони і Україну виведуть на нову орбіту,
– додав Садовий.

: Вєсті.UA. Порохоронець Савченко. Танці з дірками

У свіжому випуску "Вєсті.UA" за 28.08 – Порошенко продовжує трансформуватися: раніше він дискутував із журналістами, згодом ігнорував, а тепер власноруч затикає рота. Позбавити його цієї функції сміливо вирішив губернатор Савченко. Свобода слова – це коли попри чотири роки бойових дій проти Росії, кума ворожого головнокомандувача спокійно отримує ефірний час на рейтинговому телеканалі.

Також у випуску:

Мураєв продовжує штампувати дивні заяви.

Приватні церкви українських чиновників.

: Росія оголосила про найбільші військові навчання за останні 40 років

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу оголосив про найбільші з 1981 року військові навчання "Схід-2018".

Зазначається, що маневри пройдуть з 11 по 15 вересня вересня, всього в навчаннях візьмуть участь близько 300 тисяч військовослужбовців і близько 36 тисяч одиниць наземної техніки, більше тисячі вертольотів, літаків і безпілотників.

Навчання пройдуть майже на всіх полігонах Центрального і Східного військових округів. У них візьмуть участь Тихоокеанський і Північний флоти, будуть повністю задіяні повітряно-десантні війська. Перевірка, за словами глави Міноборони, буде проходити в умовах, максимально наближених до бойових.

Вони в чомусь повторюють "Захід-81", але в чомусь, мабуть, будуть ще масштабнішими,
– вказав Шойгу.

До Росії також приєднається Китай та Монголія. Враховуючи непрості дипломатичні стосунки між Піднебесною та Росією згадуються спільні військові навчання СРСР та Німеччини, що відбулися на території України у 1932 році, за 7 років до початку Другої Світової. Та спільний військовий парад Червної армії та Вермахту у вересні 1939 року.

Останні масштабні навчання Росія провела рівно рік тому "Захід-2017", вони змусили напружитись половину країн Європи. Тоді у Білорусі, де вони проходили, зібрали 13 тисяч військових, 700 одиниць техніки та 25 літаків, тобто у десятки разів менше, ніж цьогоріч росіяни збиратимуть на Далекому Сході.

Тоді незадоволеними були як країни Заходу, так і білоруси, але попри протести, навчання все ж відбулись. Традиційно зі скандалами та російською брехнею. Аналітики фіксували поруч з українськими кордонами переміщення значно більшої кількості техніки, ніж заявили.

Переважно для країн сусідів, із якими Федерації та всі попередники воюють сотнями років, так і для громадян РФ, які перебувають у зоні ураження. Проте за міжнародними нормами на таких потужних навчаннях мають бути присутні наглядачі від сусідніх країн та блоку НАТО.

: Леся Цуренко впевнено вийшла у друге коло US Open-2018

28 серпня українська тенісистка Леся Цуренко провела поєдинок першого раунду US Open-2018. Українка у двох сетах перемогла бельгійку Елісон ван Ейтванк.

Матч тривав 1 годину 14 хвилин і завершився з рахунком 6:3, 6:2. На рахунку Цуренко 5 геймів виграних на прийомі, 6 подвійних помилок та 2 ейси. У свою чергу Ейтванк допустила 7 "подвійних", виграла 2 подачі на прийомі та зробила 1 ейс.

Зазначимо, що це була друга очна зустріч тенісисток. Дівчата зустрічалися на корті всього один раз в далекому 2013-му році в Хертогенбосі. У трьох сетах перемогла Цуренко.

Леся Цуренко у другому колі US Open-2018 зіграє проти переможниці пари Саманта Стосур – Каролін Возняцкі.

Леся Цуренко (Україна) – Елісон ван Ейтванк (Бельгія) 2:0 (6:3, 6:2)

Більше новин зі світу спорту читайте у нашому розділі Спорт24

: Випуск новин за 19:00: Проблемні візи до Великобританії. Скасування візиту міністра МЗС Канади

У випуску новин за 28 серпня станом на 19:00 – посол України у Великій Британії повідомила, що британське МЗС визнало певні проблеми у питаннях видачі віз українцям. Але про спрощення візового режиму для українців не йдеться – розраховувати на таке можна буде хіба що за кілька років. Канадський міністр закордонних справ Христя Фріланд несподівано скасувала свій візит в Україну.

Також у випуску:

Директор ДБР Труба відмовився затверджувати усіх двадцяти сімох кандидатів на керівні посади у відомстві.

Росія готується до наймасштабніших військових навчань з часів Брежнєва – "Схід-2018".

: Конфлікт США та Канади: які наслідки чекати Україні

28 серпня Христя Фрілянд несподівано скасувала візит до України через угоду про зону вільної торгівлі в Північній Америці, відомою під абревіатурою НАФТА.

Трамп намагається змінити її за спиною Канади, тому попереду у канадського міністра складні переговори з американськими чиновниками. Напередодні Дональд Трамп заявив про намір відмовитися від угоди і укласти двосторонні домовленості з Мексикою.

"Я хотів би назвати ці домовленості торговельною угодою між США та Мексикою. Гадаю, це гарна назва. На мою думку, у США з угодою НАФТА пов'язано багато поганих асоціацій, тому що це було здирництво. Це була жахлива угода для нашої країни", – заявив президент США Дональд Трамп.

Очільник Білого дому розпочав торговельні війни з більшістю партнерів США. Наприкінці травня він запровадив мита на імпортовані з Мексики, Канади та ЄС сталь і алюміній. Такі дії президента Америки не залишилися без реакції з боку головних торговельних партнерів.

Ми встановлюємо мита долар до долара у відповідь на кожний канадський долар, який США обклали митами,
– відповіла міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд.

Торговельна війна між США та Канадою ускладнюється конфліктом між американським президентом та канадським прем'єром. Суперечки між двома лідерами спалахнули на початку червня у Квебеку під час саміту G7. Тармпа обурила поведінка Трюдо під час зустрічі.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо діяв так обережно і м'яко під час нашої зустрічі G7 лише для того, щоби, коли я поїхав, дати прес-конференцію і заявити: «Американські тарифи – це образа» і він не дозволить себе карати. Дуже нечесно і по-слабацькі. Наші тарифи – це відповідь на його мито у 270% на наші молочні продукти,
– написав у Twitter Трамп.

Конфлікт між політиками погіршив двосторонні відносини США і Канади. Чим він завершиться - складно спрогнозувати. Україна ж поки обрала нейтралітет у цьому питанні.

"Поки що я не думаю, що для нас є привід для хвилювання в найбільш важливому для нас питанні сьогодні і Вашингтон і Отава в принципі дотримуються однієї позиції. Те що цікавить нас, те що важливо для України – це спільна позиція щодо Росії і вона дотримується", – пояснив експерт закордонних справ Олег Бєлокос.

Коли Христі Фрілянд випаде наступна нагода зустрітися з українськими чиновниками особисто і обговорити нагальні питання двосторонньої співпраці наразі невідомо.

: Випуск новин за 20:00: Обмін моряків. Директор ДБР відмовив кандидатам

У випуску новин за 28 серпня станом на 20:00 – російська омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що Росія готова обміняти екіпаж українського судна "ЯМК-0041" на кримських моряків із судна "Норд". Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба відмовився затверджувати 27 кандидатів на керівні посади у відомстві, бо у них зіпсована репутація.

Також у випуску:

Петро Порошенко ініціює засідання РНБО.

Міністр закордонних справ Канади Христя Фрілянд раптово скасувала візит в Україну.

В Україні в ці дні згадують жертв Іловайської трагедії.

: Вєсті Кремля. П – Путін, П – Пісуар. Суперсобянін супермер

У свіжому випуску програми "Вєсті Кремля" за 28.08 – у ніч на 27 серпня вступив у силу новий пакет санкцій від ненависного мінфіну. Росію відправили у бан і Путіну знову дали під дих. Та, здається, він знайшов, де сховатись. Собянін на повну рекламує свою "увєрєнную руку" – вочевидь, не дарма він її так полюбляє. Чи вона його.

Також у випуску:

Ксенофобські настрої у Росії.

Перлини "мілоновщини".

: Знищено дані детектора брехні: директор ДБР не захотів розглядати кандидатів на керівні посади

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що не розглядатиме подання на призначення 27 кандидатів на керівні посади. Усе тому, що зовнішня конкурсна комісія не надала результати проходження поліграфа кандидатами.

Він пояснив, що зовнішня конкурсна комісія знищила матеріали проходження кандидатами поліграфа, матеріали не були надані, а без них неможливо призначити людей на посади.

Директор ДБР також запевнив, що повернув комісії матеріали щодо кандидатів.

"Непризначення керівників не стане перешкодою для запуску ДБР", – заявив при цьому Труба, додавши, що ухвалив рішення про призначення низки виконувачів обов'язків керівників.

Голова ДБР розповів, що 18 липня зовнішня конкурсна комісія оголосила переможців конкурсу на зайняття 27 керівних посад і "на цьому ж засіданні прийняла протиправне рішення про знищення результатів поліграфа".

Я тричі звертався до комісії з проханням надати мені результати поліграфа або акт про знищення результатів – мені відмовили,
– запевнив Труба.

Він звернув увагу на те, що директор ДБР не має права призначати кандидатів, запропонованих комісією, без результатів поліграфа, тому він повернув документи щодо кандидатів зовнішньої комісії.

А ще причина у заплямованій репутації переможців. З 27 до восьми є питання. Як з'ясували журналісти, їх підозрюють в корупції, знайомствах з сепаратистами та навіть в державній зраді. З такими, лише через місяць після оголошення результатів вирішив Труба, що працювати не готовий.

Наприклад, Мар'яну Гайовську-Ковбасюк внутрішня комісія не відібрала на нижчу посаду в ДБР. Проте зовнішня комісія готова була її призначити керівницею відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ.

Внутрішня комісія, яка складалася з представників громадськості і керівництва ДБР обирала посадовців нижчого рангу. А от до зовнішньої входили представники Верховної Ради, уряду, Президента України. Цікаво, що список з потенційними переможцями від зовнішньої комісії з'явився раніше, ніж його офіційно оголосили. Голова комісії Роман Майданик заперечив, що переможці були відомі заздалегідь.

Орієнтовний список переможців опублікував Сергій Лещенко. За його словами, впливові політики роздерибанили керівні посади. Адже ДБР якраз відповідає за розслідування злочинів, до яких причетні топ-чиновники.

Відбулося найгірше, що могло відбутися, це політизація новоствореного правоохоронного органу. Приватизація практично монопольна в руках людини, яка так і не змогла реформувати Міністерство внутрішніх справ. За моєю інформацією, все було зрежисовано. Комісія виконувала формальну роль, затверджувала тих, кого за них визначив Аваков і Адміністрація Президента,
– сказав народний депутат Сергій Лещенко.

"Це продовження політичних ігрищ в рамках "БПП" і розподілом "Народного фронту", коли представники однієї сили переважають в порівнянні з представниками інших сил. Представники умовної групи "Пашинського-Турчинова" – це 2 представники з 27. Всі інші розподілені між групою Авакова, а також Порошенка", – запевнив член внутрішньої конкурсної комісії ДБР Олександр Лємєнов.

Нагадаємо, самого Романа Трубу називають людиною "Народного фронту". 

: Наскільки легко і дешево можна купити авто на єврономерах в Україні: дослідження

Згідно зі статистикою за 2017 рік, кожна шоста аварія на дорогах за участі машин на єврономерах. Водій такого авто може втекти з місця аварії, і ніхто його не знайде. Тож не дивно, що охочих купити дешеву машину з-за кордону в Україні все більше.

Кожне п'яте продане в серпні авто – на єврономерах. У пошуках дешевих іноземних автівок вирушили на столичний авторинок.

Біля метро Житомирська журналісти такого добра не знайшли, а от за оголошенням в інтернеті – хоч греблю гати. Придивлялися до найдешевших пропозицій. За легендою, журналістка щойно отримала права і шукає машину, аби навчитися їздити.

Лише півтори тисячі доларів і хоч завтра можна їхати в Жмеринку за двадцятирічним Volkswagen, пригнаним з Польщі. От тільки через рік ще доведеться викласти ще. Інший умілець переконує, що документи будуть на 5 років на Audi за дві з половиною зелених. Дешево, але в обхід закону.

У мене є інформація, що за півроку сумарно ввезли 100 тисяч машин легально і 600 тисяч автомобілів заїхало в режимі транзиту або тимчасового ввезення. Часто "євробляхер", що завдав збитку іншим машинам або чиємусь здоров'ю чи життю, просто кидає машину і втікає. І далі, для того, щоб його знайти, потрібен ледь не кримінальний відділ ДБР,
– сказав член правління Спілки автомобілістів України Петро Козак.

Аналітики підрахували: кожне п'яте продане авто на вторинному ринку у серпні в україні – на єврономерах. І це вже бізнес не тільки для спритних українців, а й для наших сусідів. Лише 17 мешканців польського Перемишля є власниками 12500 автомобілів в Україні. Більшість наших громадян розмитнювати вже куплені авто не збираються. І ледь не кожного дня ДТП спричиняє водій авто на єврономерах.

ДТП з машиною на єврономерах
ДТП з машиною на єврономерах

Ситуація може дещо змінитись вже восени. Якщо під куполом проголосують за законопроекти Южаніної про розмитнення авто.

"Восени ми чекаємо на друге читання. У разі, якщо все позитивно складеться, то весь цей перелік єврономерів, які перебувають на території України або які будуть в'їжджати на територію України будуть проходити реєстрацію. Для нас це фактично нічим не буде відрізнятися від державної реєстрації, а правоохоронці матимуть до них доступ", – зазначив начальник головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Однак, активісти кажуть, що наявні законопроекти – не ідеальні. Потрібно привести українське законодавство до європейського зразка.

Потрібно зняти існуючі обмеження при розмитненні автомобілів, а саму вартість розмитнення зробити адекватною. Тобто в моєму розумінні адекватне розмитнення – це не більше, ніж третина вартості автомобіля,
– наголосив співзасновник громадської спілки Доступне авто Михайло Катрук.

А поки – попит є, бізнес із ввезення авто працює і машин на єврономерах, які безкарно підрізають авто на українській реєстрації – все більше на дорогах нашої країни. За різними даним таких авто в нашій країні від півтора до трьох мільйонів.

: Підсумковий випуск новин за 21:00: Порошенко ініціює засідання РНБО. Ринок продажу "євроблях"

У підсумковому випуску новин за 28 серпня станом на 21:00 – Петро Порошенко ініціює засідання Ради національної безпеки - через "морську блокаду" Росії. Лише за півтори тисячі доларів можна їхати в Жмеринку за двадцятирічним Volkswagen, пригнаним з Польщі. Інший умілець переконує, що документи будуть на 5 років на Audi за дві з половиною зелених.

Також у випуску:

Директор ДБР Труба відмовився затверджувати 27 кандидатів на керівні посади у відомстві, бо у них зіпсована репутація.

Росія готується до наймасштабніших військових навчань з часів Брежнєва – "Схід-2018".

На Одещині поблизу села Грибівка перекинувся мікроавтобус із відпочивальниками. 11 людей поранено, серед них троє дітей.

: Проросійські бойовики намагаються відбити селище Шуми, в якому живе 5 людей

На Сході проросійські бойовики не припиняють обстрілів. Зокрема, намагаються відбити селище Шуми, яке нещодавно звільнили українські військові. Працюють як диверсійними групами, так і застосовують важке озброєння.

До війни у Шумах вирувало життя, а зараз живе лише п'ятеро людей.

Ті, хто залишився, уникають запитання, чи ходили вони на псевдореферендум у 2014 році. А Шуми – це вже майже околиці окупованої Горлівки.

Проросійські найманці засіли на териконах і чудово бачать позиції української армії.

Вони (проросійські бойовики – "24") звідти ведуть вогонь з великокаліберних кулеметів та мінометів,
– заявив військовослужбовець ЗСУ Ігор.

Раніше це була не контрольована ніким територія так звана сіра зона. Проте окупанти останнім часом постійно сюди заходили та обстрілювали як українських військових, так і житлові квартали міста Торецьк, які поряд з Шумами.

Окупанти самовільно почали заходити на цю сіру зону і будувати тут військові укріплення – окопи, доти. І з цих позицій обстрілювати позиції української армії,
– розповів прес-офіцер бригади ЗСУ Василь Музика.

Тому наші військові були змушені піти в наступ, аби створити кільце безпеки навколо Торецька. І тепер не проходить і дня без обстрілів та спроб диверсантів підійти до позицій наших військових.

: Голос Америки. Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд скасувала свій візит до України

У свіжому випуску "Голос Америки" – Фріланд поїхала у Вашингтон для термінових переговорів з приводу тристоронньої угоди між США, Мексикою та Канадою про створення нової угоди, яка мала б замінити домовленість про зону вільної торгівлі, підписану ще 23 роки тому.

Також у випуску:

Президент США Дональд Трамп офіційно заявив, що поважає Джона Маккейна.

У Аризоні відбудуться вибори сенатора – серед кандидатів відкрита бісексуалка, колишня льотчиця і шериф, засуджений за неповагу до суду.

: Випуск новин за 22:00: Морська блокада Росії. Закон про розмитнення авто

У випуску новин за 28 серпня станом на 22:00 – діями Росії у Азовському морі занепокоєні як в Україні, так і в міжнародних організаціях. Росія завдає удару по економіці України і прагне позбавити її статусу морської держави. 17 мешканців Перемишля є власниками 17 тисяч автомобілів в Україні. Восени ВР збирається прийняти закон, що змінить систему розмитнення транспортних засобів.

Також у випуску:

Директор ДБР Труба відмовився затверджувати 27 кандидатів на керівні посади у відомстві, бо у них зіпсована репутація.

Росія готується до наймасштабніших військових навчань з часів Брежнєва – "Схід-2018".

Лише за півтори тисячі доларів можна їхати в Жмеринку за двадцятирічним Volkswagen, пригнаним з Польщі. 

: Згадати все. Український рок в стилі олд-скул

У березні 1968-го року у Києві відбувся перший Всесоюзний конкурс біг-біту. Участь брали майже 50 гуртів, а тривав він 7 днів. Головував у журі тоді Мирослав Скорик. Але не з цієї дати дослідники відраховують початок українського року. А коли ж він зародився і як розвивався - у цьому випуску.

У березні 1968 року у Києві відбувся перший Всесоюзний конкурс біг-біта. Участь брали майже 50 гуртів, а тривав він сім днів. Уявіть масштаб. Якби я, Ярослав Дем'яненко, був тоді у складі якогось із рок-гуртів – точно переміг би. Адже усі тоді тягалися не з абиким, а із "Rolling Stones" та "Beatles". Чому рок-музика була важливою для розвитку естетичних смаків людини в усі часи? Де зв'язок між рок-музикою та біг-бітом? І який же час слід вважати зародженням української рок-музики?

Дослідники називають 1962 рік. Ця дата походить від тверджень членів гурту "Березень" – що вони почали грати саме в цьому році. А починалося все із наслідування американський рок-н-рольних музикантів. І радянський вакуум, який відділяв СРСР від західного світу, не став тому на перешкоді. До слова, американськеий рок-н-рол почався у 1953 році. Радянська ж молодь прагнула кращого – одягу, стилю життя і, звичайно ж, музики. На початку 70-х музиканти усвідомили, що на копіюванні далеко не заїдеш. І почали створювати власне, оригінальне звучання.

Івасюк
Володимир Івасюк

Щоправда, за україномовність та обробку народних пісень можна було заплатити дорогою ціною. Загадкові обставини смерті Володимира Івасюка, наприклад, досі не розкриті. Зрозуміло, подібні випадки були поодинокими, але Москва прагнула або стерти з лиця землі будь-яку інодумну музику, або хоча б докласти усієї майстерності, щоб та не просочилась у широкі маси. Тож до середини 80-х музикантів першої рок-хвилі в Україні або загнали у підпілля, або під крило Москви.


Київський гурт "Квартира 50"

Та у вакуумі якісної української музики зростає нове покоління. Із приходом Горбачова до влади та проголошенням курсу "Перестройки" дихати стало трошки легше, у тому числі і музикантам-самоучкам. Молодіжний рок-рух міг вийти з-під контролю комсомольських функціонерів, тому вони вирішили: якщо щось не можеш приборкати, то краще очолити. І почали відкривати клуби.


Львівський гурт "Мертвий півень"

Кожен рок-клуб представляв певну течію. Наприклад, київський рок-клуб дав "Квартиру 50", "Колежського асессора", Львів тяжів до якоїсь вишуканості, театралізованості, тому там і виник "Мертвий півень". Але найяскравіші представники залишалися поза будь-якими клубами. Таким був гурт "Вій" та його попередник "Баніта Байда".


"Вій" – гурт, який залишився поза межами клубів

Музика творилася і людей на рок-концерти ходило більше, ніж будь-яка зала могла вмістити.

Про таємниці зародження фестивалю "Червона Рута-89", потік якісних рок-гуртів, які роками маринувалися по підвалах та квартирах, та третій період розвитку українського року – дивіться у програмі.

: Ксенофобія "с русскім духом": кого б росіяни вигнали з країни у першу чергу – деталі у цифрах

Підняття пенсійного віку, збільшення ПДВ, новий пакет "забугорних" санкцій, та постійно вниз "колєбающийся" курс рубля – усе це мало турбує російського обивателя. Бо уявний "враг" – ось основна причина головних болів, які не дають спати ночами. І цих "врагів" останнім часом суттєво побільшало, особливо після чемпіонату світу з футболу, коли росіянки разом з іноземцями накивали п'ятами з "родіни".

67% – стільки росіян підтримують ідею, що держава повинна обмежити наплив мігрантів.

Майже третина висловились за те, аби не впускати китайців до Росії. І стільки ж готові обмежити права чеченців. 

Чеченці
Чеченці – не популярна у Росії нація

33% не готові прихистити вихідців із африканських республік.

Африканці
Та африканців росіяни не люблять ще більше

Найбільш вороже ставлення у росіян до ромів – заборонити їм проживання у країні готові 43%.

Роми
Майже половина росіян нетерпимі до ромів

Протягом року удвічі зросла кількість росіян, які хочуть обмежити в'їзд українців. 

Українці
А у 2017 році українців недолюблювали удвічі менше росіян

Кожен шостий заборонив би проживання у Росії євреям.

Євреї
З найбільшим спокоєм себе можуть почувати євреї

40% позитивно сприймають дискримінаційні оголошення про вакансії та оренду житла.

Повний випуск програми "Вєсті Кремля" дивіться тут.

: Бойовики на Донбасі знову вдарили з танка по українських військових, проте зазнали втрат

Протягом вівторка, 28 серпня, проросійські бойовики на Донбасі 32 рази обстріляли позиції Українських військових, в тому числі – із забороненого мінськими угодами важкого озброєння. Протягом доби втрат серед українських бійців немає.

У прес-центрі Операції Об'єднаних сил уточнили, що російські окупаційні сили вели прицільний вогонь із озброєння БМП, гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї, а на окремих напрямках – із танків, ствольної артилерії калібру 122 міліметри та мінометів калібру 82 і 120 міліметрів.

Так, під обстріли проросійських бойовиків потрапили позиції сил ООС у районах Кримського, Попасної, Троїцького, Новолуганського, Майорського, Південного, Новгородського, Авдіївки, Красногорівки, Мар'їнки, Новомихайлівки, Чермалика, Павлополя, Гнутового, Лебединського, Водяного та Широкиного.

Зазначається, що в районах Троїцького, Новолуганського, Новгородського, Новомихайлівки, Чермалика, Гнутового, Лебединського, Водяного російські окупаційні сили 9 разів обстріляли позиції українських військових із заборонених мінськими угодами ствольної артилерії та мінометів. Крім того, поблизу Лебединського противник обстріляв українські позиції з танків.

Також наголошується, що при загостренні ситуації підрозділи Об'єднаних сил відкривали вогонь у відповідь для придушення вогневих засобів противника.

Окрім того, як сповістила українська розвідка, на Донбасі загинули 3 проросійських бойовиків.

Вночі окупанти 2 рази обстріляли позиції українських військових з великокаліберних кулеметів поблизу Гнутового і Талаківки.

 

: Наварія: як "замітають сліди" земельних "дерибанів" чиновники і хто прикривається ветеранами АТО

Земля для АТОвців – понад усе: шляхетна ініціатива української влади. Але, прикриваючись ветеранами, чиновники примудряються реалізовувати масштабні земельні "дерибани".

Першочергове право на отримання земельних ділянок бійцями АТО – безсумнівно, правильна та необхідна законодавча ініціатива щодо захисників вітчизни. Але Україна була б не Україною, якби наші чиновники суворо дотримувалися букви закону та не використовували його на свою користь.

Деталі історії земельного "дерибану" навколо озера Наварія під Львовом вражають. Землю там спочатку виділили для атовців. Але у списку претендентів на ділянки якимось чином з'явилися і місцеві депутати, і бізнесмени. Так у Львівській області яскраво проявилися всі відтінки беззаконня під вивіскою "земля для ветеранів АТО".


Наварія – земля, ліси, відпочинок, краєвиди – ласий шматок для чиновників

Довкола Щирецького водосховища, яке в народі називають Наварійським озером – ласі шматки землі. І хоча схема "дерибану з атошниками" відкатана вже не на одному регіоні країни, саме ця історія набула значного розголосу.

Багато років стояли порожніми землі всього в якихось п'яти кілометрах від Львова. Вочевидь, давно муляли око чиновникам, та раптом в один день з'ясувалось, що аж 83 ділянки поблизу озера розподілені, начебто, між бійцями АТО. 

Коли обласні чиновники взялися "замітати сліди" своєї афери, то вдалися і до відвертої брехні, і до маніпуляцій, і саме це зробило історію відомою,
– розповів журналіст Ілля Лукаш.

Плани роздати ділянки навколо озера під приватну забудову обурили громадськість, адже місцеві мешканці полюбляли відпочивати тут і милуватись краєвидами. Тепер же краєвиди стануть доступними тільки власникам-забудовникам.


Громада запитує губернатора, чому "Детальний план" підмінили

Дива почалися вже під час розробки "Детального плану". Згідно з законом, "Детальний план" спочатку має пройти етап громадських слухань. Та Пустомитівська міська рада провела їх чомусь без участі громади. Саме на цих "слуханнях" запропонували віддати два гектари під дачне будівництво. На наступному етапі Містобудівна рада Львівської облдержадміністрації запропонувала віддати ці землі саме учасникам АТО.

А кількість земельних ділянок, які мали роздати, зросла удвічі.

Губернатор Олег Синютка обіцяв розібратись, чому на слуханнях затвердили один план, а чиновники прийняли інший. Втім, обіцянки досі не дотримав.

Тим часом у списку претендентів на скандальні земельні ділянки особи з першої тридцятки – переважно справжні "атошники". А от особи у списку з 30 по 65 не мають жодного відношення до бойових дій. Та чомусь саме вони отримують кращі ділянки – біля води.

Які саме прізвища у цьому списку, чому там не "атошники", а бізнесмени та політики, і як вони там опинилися – дивіться у програмі "Центр Розслідувань України".

: Випуск новин за 09:00: Порушення "шкільного перемир'я" на Донбасі. Роковини Іловайської трагедії

У випуску новин за 29 серпня станом на 09:00 – обстріли з танків та гранатометів – так минула перша ніч тиші на Донбасі, хоча від опівночі там мало запрацювати чергове "шкільне перемир'я". 366 загиблих, 158 зниклих безвісти, 429 поранених та 128 полонених – це лише офіційні цифри втрат внаслідок виходу наших військ з Іловайська рівно 4 роки тому.

Також у випуску:

Україна збільшить військову присутність в Азовському морі.

У Львові готують собак-візитерів, які покликані допомагати дітям з інвалідність та літнім людям.

Росія затримала вже понад 150 іноземних суден, які прямували до українських портів.

 

: Парад раздора: "Враг не побежден" против "Украина выстояла"

Говорили и писали разное. Что парад мешает передвижению по городу. Что гусеничные траки портят асфальт. Что мероприятие обходится слишком дорого. Что военный парад – наследие "совка". Наконец, что вся эта техника пригодилась бы на фронте. Однако, споры о параде на День Независимости – они ведь не о параде. Это споры о стране.

Каждый из аргументов можно долго обсуждать. Говорить, что троекратное перекрытие центральных улиц можно пережить. Что парад вряд ли можно считать подрывом обороноспособности в ситуации позиционной войны. Что военную технику провозят по улицам самых разных мировых столиц. Наконец, что парад вряд ли обречет страну на дефолт.

Но дело, как мне кажется, не в формальных поводах. Причина в другом.

Если оставить за скобками тех, для кого 24 августа всего лишь дополнительный выходной с перекрытыми дорогами, то оставшихся можно условно разделить на две группы. Тех, кто считает, что время сегодня работает на страну и тех, кто считает, что оно работает против.


Парад – не демонтрация силы, а демонстрация Флага

С точки зрения первых Украина проигрывает. Территории оккупированы. Агрессор не побежден. Страна не превратилась ни в Польшу, ни в Сингапур. Мажоры не исчезли, суды не изменились, взятки носят, законы нарушают.

С точки зрения вторых Украина выстояла. Планы Москвы по развалу страны не сработали. Оккупированные территории на востоке локализованы в рамках нескольких районов. Армия перестала быть фиктивной. А парад в этой ситуации – еще и повод для "демонстрации флага".

С точки зрения первых, о независимости страны говорить рано, а потому пышное празднование выглядит избыточным. С точки зрения вторых, сам факт существования страны после четырех лет гибридной войны – вполне достаточное условие, чтобы проводить военный парад. Но важнее другое. Оба описанных лагеря вполне патриотично настроены. А потому отношение к параду само по себе вряд ли может служить критерием "проукраинскости".

А второй важный момент связан с тем, что мы нередко попадаем в ловушку обобщений. Когда государство отождествляется с конкретными политическим деятелями. Те, кто недоволен властью – проецируют свое несогласие на институты как таковые. В том числе и на парад, сводя его лишь к предвыборному мероприятию за госсчет.

И наоборот. Те, кто поддерживают нынешнюю власть воспринимают происходящее через призму собственных симпатий. Уравнивая оппонентов власти с противниками существования государства как такового.


Передвыборное мероприятие или же инструмент формирования нации

Наверное, это закономерно. В конце концов, в нашей стране довольно молодая молодая политическая нация. Которая продолжает договариваться о самой себе. В этом процессе важно помнить лишь о том, что внутренние окопы не должны быть глубже внешних

воскресенье, 26 августа 2018 г.

: Зінченко може продовжити кар'єру в мадридському "Атлетіко"

Олександром Зінченком зацікавився володар Суперкубка Європи. Мадридський "Атлетіко" розраховує гравцем збірної України закрити позицію лівого захисника.

Про це повідомило El Gol Digital.

Бразильський оборонець матрацників Феліпе Луїс близький до переходу в ПСЖ. А відтак Дієго Сімеоне звернув увагу на Зінченка, якого минулого сезону наставник "Манчестер Сіті" Хосеп Гвардіола перекваліфікував у лівого захисника через травму Бенжамена Менді.

зінченко
"Атлетіко" спробує придбати Зінченка, якщо Феліпе Луїс перейде в ПСЖ

Додамо, що серйозний інтерес до українця виявляв ще один клуб Ла Ліги – "Бетіс". Вердібланкос навіть готові були викласти за Олександра Зінченка 16 мільйонів фунтів.

Більше новин зі світу спорту читайте у нашому розділі Спорт24